Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 20:18
 
OMÜ'de Madde Bağımlılığı tartışıldı
Terme Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından öğrencilere ve personele yönelik "Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma" konusunda seminer düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
OMÜ'de Madde Bağımlılığı tartışıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğü personelleri Uzman Psikolog Zeliha Şahin ve Sosyal Çalışmacı Engin Öztürk tarafından verilen seminere, Terme Kaymakamı Mehmet  Parlak, Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Erol Terzi, personeller ve öğrenciler katıldı.

 

Doç. Dr. Erol Terzi, "Geleceğimiz olan gençlerimizin, üniversite ortamında mesleki olarak eğitim öğretim faaliyetleri devam ederken, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerinin yanısıra toplumun ihtiyaç duyduğu ve duyarlı olduğu konularda da eğitim ve farkındalık çalışmaları yapılmalıdır. Herşeyin başı sağlık, gençlerimizi topluma örnek olacak, beden ve ruh sağlığı yerinde, mesleki olarak nitelikli ve aranan kişiler olarak hayata hazırlamak bizim en önemli görevimiz. Bu nedenle, böyle seminerleri oldukça faydalı buluyoruz” dedi. Konunun uzmanları tarafından; madde bağımlılığının tanımı, kişiye etkileri, bağımlılığı önleyici faktörler ve tedavi çeşitleri gibi konularda bilgilendirilen katılımcılar, Psikolog Zeliha Şahin ve Sosyal Çalışmacı Engin Öztürk' e, merak ettikleri soruları da yöneltti. Terme Kaymakamı Mehmet Parlak seminerin sonunda Zeliha Şahin ve Engin Öztürk' e, teşekkür belgelerini sundu. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Terme, Zeliha Şahin, Engin Öztürk, Mehmet Parlak, Erol Terzi, Madde Bağımlılığı
Yorumlar
Haber Yazılımı