Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 18:31
 
Operada Eğlence Var
İzleyenlerin de orkestranın bir üyesi olduğu “The Funtime of the Opera” konseri, dünyaca ünlü Orkestra Şefi Musa Göçmen’in yönetiminde Samsun’da ilk defa 25 Eylül 2019 Çarşamba akşamı sahneleniyor.
SANAT Haberi
Operada Eğlence Var

Türkiye’de ilk defa geçtiğimiz sezon Ankara’da sahneye konulan “The Funtime of the Opera” interaktif konseri, “Operada hayalet değil, eğlence var!” sloganıyla Samsunlu seyircileriyle buluşuyor.

 

Opera sanatının farklı bir pencereden tanıtıldığı, sahne ve seyirci arasındaki görünmez duvarın ortadan kalktığı, izleyenlerin de müzik icra etme şansını yakaladığı eşsiz bir konsept olan “The Funtime of the Opera” tanıtımlı konseri, 25 Eylül 2019 Çarşamba saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda ilk defa sahneleniyor.

 

80 dakika süren “The Funtime of the Opera” konserinde Orkestra Şefi Musa Göçmen yönetiminde, Soprano Sezgi Elhüseyni, Mezzo Soprano Leyla Ceren Koç, Tenor Gürkan Sezgin ve Bariton Murat Göçken solist sanatçı olarak yer alırken; sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek. Konserin başkemancısı Eylül Benek Salcan.

 

Konserin metin düzenlemesi ve orkestra şefliğini üstlenen dünyaca ünlü Şef Musa Göçmen, yurtdışında İngilizce gerçekleştirdiği interaktif konser konsepti, geçtiğimiz sezon ülkemizde sahnelemeye başladığından beri büyük ilgiyle karşılandı. Çok küçük yaşlarda müziğe başlayan Göçmen’in ilk eseri, 14 yaşındayken seslendirildi. Sanat hayatı boyunca bir çok başarıya imza atan ünlü şef, çok sayıda senfonik konser konsepti, opera eseri, albüm ve özel projelerde yer aldı.

 

Konserde seslendirilen parçalar; herkesin mutlaka bir film karesinden, reklam jeneriğinden veya telefon melodisinden aşina olduğu müziklerden seçilmesiyle birlikte; izleyenler ilk defa, Orkestra Şefi Musa Göçmen’in yönetiminde çok sesliliğin muhteşem dünyasına girebilme fırsatı yakalıyor. Alışıla gelmiş klasik müzik dinleme kalıbının dışına çıkılan konserde seyirciler şarkılara eşlik ederek, ıslık çalarak veya tempo tutarak orkestranın bir parçası oluyor.

 

“The Funtime of the Opera” konseri 25 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda sahnelenecek. Eserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişesi hafta içi 10.00 – 18.00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00’ye kadar açıktır.

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Operada, Eğlence, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı