Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 12:15
 
Osman Genç'in 5 yılı incelemeye alınıyor
Tekrar aday gösterilmemesi üzerine Canik Belediyesi eski Başkanı Osman Genç, seçimlerde AK Parti'nin Büyükşehir ve Canik Belediye Başkan adaylarını belediyeye dahi kabul etmemişti. Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı'ya yeni meclisin ilk toplantısında ise Genç'in son 5 yılını incelemesi için görev verdi.
SAMSUN Haberi
Osman Genç'in 5 yılı incelemeye alınıyor

Son yerel seçimlerde AK Parti Osman Genç'i hedeflediği büyükşehir belediyesine aday göstermediği gibi yönettiği Canik Belediyesi'ne de aday göstermemişti. Bunun üzerine Osman Genç, AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterdiği Mustafa Demir ve Canik Belediye Başkanlığına aday gösterdiği İbrahim Sandıkçı'ya cephe açmıştı. Kendisini ziyaret etmek isteyen Demir ve Sandıkçı'ya randevu vermeyerek adeta belediyenin kapılarını iki isme kapatmıştı.

 

Osman Genç, İbrahim Sandıkçı'nın düzenleyeceği etkinlikler için parasıyla belediyenin tesislerini kiralama taleplerinin de Osman Genç tarafından red edildiği iddiaları seçim arifesinde basına yansımıştı. Osman Genç'in tüm engellemelerine rağmen İbrahim Sandıkçı, seçimlerden ezici bir çoğunlukla zaferle ayrıldı. Kamuoyunda hakkında yolsuzluk iddiaları ortaya atılan Osman Genç'in kaderinin artık İbrahim Sandıkçı'nın elinde olduğu vurgulanıyor.

 

İbrahim Sandıkçı'nın seçilerek mazbatasını almasının ardından ilk kez toplanan Canik Belediye Meclisi ilk toplantıda Sandıkçı'ya Osman Genç'in 2014-2019 yıllarını kapsayan son 5 yılını incelemesi için yetki verdi. Osman Genç'in son 5 yılını incelemek için meclisten yetki alan İbrahim Sandıkçı'nın yapacağı inceleme sonucunda belediyede çok sayıda yolsuzluk ve usulsüzlük bulacağı öne sürülüyor.

 

Osman Genç'in aday gösterilmemesi üzerine belediyeye ait onlarca milyon lira değerindeki çok sayıda araziyi borç bahanesi ile alacaklılara devrettiği ifade ediliyor. İbrahim Sandıkçı'nın öncelikli olarak belediyeye ait arazileri seçim arifesinde borç bahanesi ile yapılan devirleri incelemeye alacağına vurgu yapılıyor. Bu zamana kadar hiç bir işlem yapılmadığı ama Genç'in aday gösterilmemesi üzerine apar topar mal kaçırırcasına belediyeye ait arazileri belediye borcu bahane göstererek çok sayıda devir yapması şüpheli bulunuyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Osman Genç, Mustafa Demir, İbrahim Sandıkçı
Yorumlar
Haber Yazılımı