Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 09:02
 
Osman Genç kandırmış!
Osman Genç 26 Mart'ta Canik Belediyesi'nin 95 milyon borcu olduğunu açıklamıştı. İbrahim Sandıkçı 31 Mart'ta seçimleri kazanmasının ardından her geçen gün borç tablosunun gün yüzüne çıkmaya başlamasıyla borcun 350 milyon liraya dayandığı iddia edildi.
SAMSUN Haberi
Osman Genç kandırmış!

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin hemen öncesinde 26 Mart günü Canik Belediyesi hizmet binasında basın toplantısı düzenleyen Osman Genç, İller Bankası ve piyasalara 95 milyon 528 bin TL borcu olduğunu duyurmuştu. AK Parti tarafından tekrar aday gösterilmeyen Osman Genç'in yerine aday gösterilen ve seçimleri kazanan İbrahim Sandıkçı'nın seçimleri kazanmasının ardından oturduğu başkanlık koltuğunda borç oranının her geçen gün artması üzerine şaşkınlık yaşadığı dile getiriliyor.

 

Sandıkçı koltuğa otururken, Osman Genç'in açıkladığı 95 milyon liralık borç rakamının üzerinde bir borç ile karşılaşacağının farkında olduğu ama 350 milyon gibi bir borç yüküyle karşılaşmayı beklemediği vurgulanıyor. Belediyenin borcu nedeniyle Sandıkçı'nın makam araçlarının da hacizli olması nedeniyle Sandıkçı'nın kendi şahsi aracını kullanmak zorunda kaldığı kaydediliyor.

 

Afaki borçlanma ile karşı karşıya kalan İbrahim Sandıkçı'nın belediyeden alacağı olduğu öne sürülen firmaların alacaklarının incelendiği ve 94 firmaya ödemelerin durdurulduğu vurgulanıyor. 94 Firmanın alacağının şüpheli bulunduğu ve alacak karşılığı hizmet alımına rastlanılmadığı öne sürülüyor. Belediye Başkanı Sandıkçı, belediyenin borç tablosunu incelemeye aldığı bu günlerde Osman Genç'in sağ kolu olarak bilinen başkan yardımcısı Alican Usta'nın da belediye ile ilişkisini keserek özel bir eğitim kurumunda işe başladığı öğrenildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Canik Belediyesi, İbrahim Sandıkçı, Osman Genç, Alican Usta
Yorumlar
Haber Yazılımı