Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 12:21
 
Otobüslerle gelen uyuşturucu kafelerde mi satılıyor?
Ramazan ayına girilmesiyle birlikte alkol tüketimi azalırken, uyuşturucu tüketiminde bariz artış olduğu bilinirken, polisin yaptığı uyuşturucu operasyonlarında çetelerin uyuşturucu sevkıyatlarını artık yolcu gibi bindikleri şehirler arası yolcu otobüsleri üzerinden yaptıkları ortaya çıkardı.
ASAYİŞ Haberi
Otobüslerle gelen uyuşturucu kafelerde mi satılıyor?

Ramazan ayının girmesiyle uyuşturucu kullanımında bariz artış olduğu, buna paralel alkol tüketiminde büyük düşüş yaşandığı belirtiliyor. Daha önce özel araçlarıyla uyuşturucuyu sevk eden uyuşturucu çetelerinin son zamanlarda uyuşturucuyu yolcu otobüslerinde taşımaya başladıkları vurgulanıyor. Buna örnek olarak; üst üste Samsun'da yakalanan 2 kilo skunk adlı uyuşturucu ile binlerce uyuşturucu hap yakalanması olarak gösteriliyor. Bir hafta içerisinde gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde artık uyuşturucuların yolcu otobüsleriyle sevk edilmeye başlandığını ortaya çıkardı.

 

Şehirler arası yolcu otobüsleriyle Samsun'a sokulduğu belirtilen uyuşturucuların son aylarda Samsun'un Çiftlik Caddesi olarak isimlendirilen İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarındaki kafelerde yoğun şekilde satışının yapılmaya başlandığı kaydediliyor. Son aylarda bu kafeleri uyuşturucu çetelerine yakınlığıyla bilinen isimlerin devraldığının altı çiziliyor. Kafelerin çetelerle isimlendirilen isimlerin devralmaya başlamasıyla kafe müşterilerinin de değişmeye başladığı ve yaşı reşit olmayan çocukların uğrak yeri haline geldiğinin altı çizilirken, kafelerde son zamanlarda fuhuş ve uyuşturucu eğilimin bariz şekilde arttığı ileri sürülüyor. 


Kafelerin bulunduğu caddelerde yıllardır esnaflık yapan vatandaşlar, son aylarda kafelerin el değişmesiyle birlikte bariz şekilde uyuşturucu ticareti yapıldığını ileri sürüyor. Çevre esnafı, kafelerdeki uyuşturucu ticaretindeki hareketlilik karşısında güvenlik kuvvetlerinin yeterli önlem almamasından dert yanıyor. İsminin açıklamasını istemeyen çevre esnafı, "Kafelerde oturan ufacık kız ve erkek çocukların yarı baygın hallerini gördüğümüzde içimiz yanıyor. Bakıldığında uyuşturucu etkisi altında oldukları anlaşılan kafelerdeki yarı baygın çocukları biz görüyoruz da güvenlik güçleri görmüyor mu?" eleştirisinde bulunuyor.

 

Eksik personele rağmen, uyuşturucunun Türkiye'de en yoğun olduğu ilk 3 il arasında olduğu bilinen Samsun'da uyuşturucuyla mücadele etmeye çalışan narkotik polislerinin İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarında kafelerde yuvalanmaya başlayan uyuşturucu çetelerine karşı gerekli çalışma başlatmasını isteyen çevre esnafı, "Polisimizin uyuşturucu çetelerine göz yumduğu gibi bir suçlamada bulunmak istemiyoruz. Ama son aylarda kafelerde uyuşturucu satışının ve kullanımının artışı karşısında yetersiz kalınması aklımızı kurcalıyor" şeklinde konuştu. 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Otobüslerle, gelen, uyuşturucu, kafelerde, mi, satılıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı