Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 08:12
 
OYUMUZ YÜZDE 29
Meral Akşener’in kuracağı siyasi partinin adının dahi konulmadan yüzde 29 bandına oturduğunu belirten Ömer Süslü, “Parti kurulduktan sonra ilk seçimlerde iktidarız” dedi.
SİYASET Haberi
OYUMUZ YÜZDE 29

Salı günü bu akşam Samsun’dan Ankara’ya bini aşkın kişiyle Ankara’ya çıkartma yapacaklarını kaydeden Ömer Süslü yeni kurulan partinin de il başkanı olacağını kaydetti. Süslü Meral Akşener’in kendisine il başkanlığı teklifinde bulunduğunu ve kabul ettiğini belirtti. Çok iddialı geldiklerini de söyleyen Ömer Süslü, “Çok iddialıyız. Bunu söylerken de boş hamasi laflarla söylemiyoruz. Elimizde veriler var. Değişik zamanlarda anketler yapıldı. Bu anketlerle kamuoyunun algısını takip ediyoruz. Yapılan anketlerde adı ve tüzüğü belli olmayan bir siyasi parti anketlerde yüzde 29 bandına oturduğunu görüyoruz. Bugün seçim olsa ana muhalefette olduğumuzu görüyoruz. Partimiz kurulduktan sonra ise iktidar olacağız. Yapılan anketleri halkla birebir görüşmemizde 29 bandından daha yukarıda oy alacağımızı doğrulatıyoruz. Bugüne kadar oy kullanmamış fakat Meral Akşener parti kurarsa ailesi ile birlikte toplu şekilde oy vereceğini söyleyenler, Sosyalist olduğunu ve merkez sağda kurulacak partiye oy vereceğini söyleyenler, düne kadar MHP’de il başkanıyken rica minnet oy alamadığım insanlar bu sefer hiç düşünmeden oy vereceğini söyleyenlere şahit oluyoruz. Böyle bir ortamda yüzde 29’un daha yukarıya çıkacağını görmekteyiz” diye belirtti.  


Süslü, “Partimiz kurulduğunda ana muhalefet, Allah nasip ederse ilk seçimde de iktidarız. Samsun’daki anketlerde yüzde 37’lerde oy alıyoruz. Ne vaat edeceği belli olmayan, tüzüğü belli olmayan, programı belli olmayan ve sadece Genel Başkanı Meral Akşener’in ortaya çıkması ile yüzde 29 bandına gelen bir siyasi iradenin iktidara gelmemesi için hiçbir neden yoktur. Trakya bölgesinde yapılan anketlerde yüzde 70 çıkarken doğuda ve güneydoğu bölgelerinde ise yüzde 25’in altına inmediğimizi görüyoruz. Meral Akşener partinin açılışını yaptıktan sonra ilk resmi ziyaretlerini de doğuda ve güneydoğuda yapacak. Hatta Bitlis Ahlat ilçesinde dini bayramlarımızdan birini orada kutlayacağız” diye kaydetti.   Ömer Süslü, “Samsun’da 29 Ekim’de olmayı ve partinin kuruluşunu burada yapmayı çok istedik. Samsun’daki büyük salonları araştırdık fakat o gün hepsinde program var. Cumhuriyet Meydanını istedik fakat ekim ayında toplantı ve gösteriler açık havada yasaklandığı için 29 Ekim’de meydanda da bir etkinlik yapmamız mümkün görünmüyordu. Eğer bir miting yapmak istiyorsanız valiliğe 15 gün önceden başvuru yapmanız gerekiyor. Bizim partimiz 25’inde kurulacağı için 29 ekime başvuru yapamıyoruz. Öncesinde kurulmamış bir partinin başvurusu da uygun olmayacağından dolayı Samsun’da miting yapmak için bir başvuruda bulunmadık” dedi.  


Ömer Süslü, “Biz bu hareketi Türkiye’nin tek umudu olarak görüyoruz. Bunu da bize halk gösterdi. Halkımızın talebi doğrultusunda bu hareket parti kurmaya kadar geldi. Meral Akşener en son kendisi ile birlikte hareket eden il başkanları ile yaptığı toplantıda tüm arkadaşlar parti ile ilgili bir taleplerinin olmadığını ve nerede görev verilirse orada seve seve yer alacağımızı hep birlikte söyledik. İçerde yada dışarıda her zaman Meral Akşener ile yürüyeceğimizi açık yüreklilikle ifade ettik. Benim partinin kurucular kurulunda olduğum yönünde bazı haberler çıktı. Benim böyle bir talebim olmadı. Sadece son toplantıda Akşener benden Samsun’da İl Başkanı olarak görev yapmamı istediğini söyledi. Bende kendisine teşekkür ederek görevi layıkıyla yerine getireceğimi belirttim” diye belirtti.   Süslü, “Kurucular Kurulu partiyi kurduktan hemen sonra Merkez Yönetim Kurulu olarak bir süre hizmet eder. Partinin tüm teşkilatları ilk kongrelerini tamamlar ve ardından büyük kongreye kadar kurucular kurulu görevini yapar ve partiyi kongreye götürür. Biz de 15 Temmuz 2018’de bir erken seçim yapılacağı tahmini ile kuruluşumuzun hemen arından parti teşkilatları kongreye gidecek ve 2018 Şubat ayında da büyük kongreyi yapmayı hedefliyoruz. Salı günü gece 24:00’da otobüslerle Samsun’dan yaklaşık bini aşkın kişiyle Ankara’ya çıkartma yapacağız. Samsun merkezde oturanlar için Cumhuriyet Meydanından otobüslerimiz kalkarken, Bafra, Terme, Havza İlçelerimizden de otobüslerimiz kalkacak. Bu tarihi güne şahitlik etmek isteyenler bizlerle irtibata geçebilirler” diye konuştu.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: OYUMUZ, YÜZDE, 29,
Yorumlar
Haber Yazılımı