Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 23:30
 
Özçelik'ten 19 Mayıs Mesajı
CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
Özçelik'ten 19 Mayıs Mesajı

Başkan Özçelik yayınladığı mesajında;

“Ulu Önder  Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da samsunda yaktığı meşale ‘Asla’ sönmeyecektir. Bugün; İşgal altındaki ülkesinde yaktığı kurtuluş meşalesini, 101 yıl önce Samsun’dan Anadolu toprağı ve insanına taşıyarak, birlikte zafere götüren Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençliğe bayram olarak armağan ettiği tarihin yıldönümü.

 

19 mayıs 1919 da Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün  Samsun’da  attığı ilk adım;  Türkiye  Cumhuriyetinin oluşumunda, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulması ve Cumhuriyetin ilanına giden süreçlerin adımıdır.

 

Cumhuriyeti kuran sonrasında demokrasiyi getiren partimiz, son gelinen noktada  Türkiye Cumhuriyetinin ana kazanımlarından (tam bagımsız ve anti-emparyalist) kopulduğu ve  iç - dış etkenlere teslim edildiği,  bağımlı hale getirildiği ve bireyin tüm özgürlüklerinden kopartıldığı gerçeğinin farkındadır.

 

Atakum CHP örgütü olarak bizler; Cumhuriyetimizin kazanımlarının  yok edilmesi,bireyin özgürlüklerinin   kısıtlanması ve ulusal birlik beraberliğimizin tartışılır hale geldiği günümüzde görev ve sorumluluklarımızın bilinci içerisindeyiz.

 

Bu bağlamda;  Tam Bağımsız, Halkçı, Demokrat, Laik ve Sosyal-Hukuk  devleti anlayışının hakim kılınacağı,Gelir adaletsizliğinin giderileceği,özgürlük içinde demokrasinin var edileceği, Yoksulluk ve işsizliğin  yok edileceği , Çağdaş  Türkiye hedefleri  doğrultusunda; var gücümüzle çalışacağız. 19 Mayıs 1919 la başlayan çağdaş Türkiye kazanımlarından geri dönüş yaptırmayacağız" diye belirtti.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Özçelik'ten, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı