Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 19:39
 
ÖZKEFELİ, 'TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAHİPSİZ DEĞİL'
Atatürkçü Düşünce Derneğei (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, "Osmanlı Devleti’nin sonunu hazırlayan gerici eğitim sistemi, bugün siyasi iktidarın öncelikli projesidir" dedi.
GÜNDEM Haberi
ÖZKEFELİ, 'TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAHİPSİZ DEĞİL'

Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün eşsiz liderliğinde, emperyal güçlerin bozguna uğratılmasının sonucu kurulduğunu kaydeden Özkefeli, "Savaş meydanlarında, Mustafa Kemal’in askerlerinden okkalı tokat yiyenler; strateji değiştirmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırma hayallerinden vazgeçmeyenlere önemli bir ayrıntıyı hatırlatırız: Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Atatürkçü Düşünce Derneği, emperyal güçlerin, yerli işbirlikçiler eliyle uygulamaya koyduğu planları ve uygulayıcılarını bir bir ifşa etmektedir" dedi.

 

“Bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülke için kurtuluş yoktur.” diyen Özkefeli, "Demokrasi, insan hakları, özgürlükler gibi saygın ve değerli kavramlar kullanılarak yürütülen pek çok operasyonu yaşadık, gördük. Yapılan tüm operasyonlar, ATATÜRK CUMHURİYETİ’Nİ yok etme amaçlı olmuştur. Cumhuriyet kazanımları ve ülkemizin dirliği tarihin en ağır, en sinsi saldırısı altındadır. Büyük Atatürk’ün bizzat kurduğu T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı makamına atanan şahsın; Büyük Önder’in bedenen aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde; Atatürk, Cumhuriyet, vatan, millet ve insanlık düşmanı “püsküllüyü” resmen ziyaret etmesi ve “püsküllünün”; “şeyhülislam hazretleri hoş geldiniz” sözleriyle karşılanması gelinen vahim noktanın kanıtıdır" diye konuştu.

 

Diyanet İşleri Başkanı'nın yapmış olduğu ziyaretin denk getirildiği günün “insani” ve “tesadüfî” olmanın ötesinde işaretler barındırdığını iddia eden Özkefeli, "“Püsküllüyü” ziyaret, yapıldığı gün ve yapılış biçimiyle hiç kuşkusuz Atatürk Cumhuriyeti’ne açıkça bir meydan okumadır. Diyanet İşleri Başkanı, burada sadece, zavallı bir sözcü ve zavallı bir aracıdan ibarettir. Atatürk Devrimi’ne asıl meydan okuyanlar, Diyanet İşleri Başkanı’nı bu göreve atayanlar, Onu savunanlar ve püsküllüyü koruyanlardır. Atatürk Cumhuriyeti’nin başına “püsküllü bela” olanlar, elbette demokrasinin de gereği olarak tarihteki yerlerini alacaklardır. Tarih; “geldikleri gibi gidenlerle” doludur. Unutulmamalıdır ki tarih, gerçek hüküm vericidir" diye belirtti.

 

Atatürk Cumhuriyeti ile kavgalı zihniyetin, Osmanlıcılık hayalini açığa vurduğunu, yeni Osmanlıcılık hevesiyle, bölgesel sorunları alevlendirenlerin ülkenin geleceğini tehdit eden uygulamalarını da sürdürdüklerini ileri süren Özkefeli, "Osmanlı Devleti’nin sonunu hazırlayan gerici eğitim sistemi, bugün siyasi iktidarın öncelikli projesidir. Okullarımız; laik, karma ve bilimsel eğitim anlayışından kopartılarak medreseye dönüştürülmektedir" diye kaydetti.

 

"Ey siyasiler; iktidardakiler ve muhalefettekiler" diye açıklamsını sürdüren Özkeli şu şekilde devam etti: "Bugüne kadar, oy uğruna göz yumduğunuz yanlışlıklara artık dur deyin, izin vermeyin, kötü gidişe ortak olmayın. Unutmayınız ki laikliğin yok olması ve bilimsel eğitimin ortadan kaldırılması bir gün sizleri de sarsacak, tarih sahnesinden silinmenize neden olacaktır. Laikliğin zedelenmesi siyasi çoğulculuğu ve demokrasiyi bitirecektir. Sevgili Yurttaşlarımız; gelin hep birlikte demokratik haklarımızı kullanalım; kendi seçim çevrelerimizden başlayarak oy verdiğimiz ya da vermediğimiz bütün siyasileri yakın takibe alalım; baskı unsuru olalım, doğruyu yaptıralım. Aklın ve bilimin gereğini yerine getirelim. Ülke yönetimine müdahil olalım. ADD olarak, ulusal ve yerel baz da “siyaseti izleme platformu” oluşturarak; Atatürkçü Düşünce’nin ışığından siyasilerin de yararlanmasını sağlayacağız. Ümit etmekteyiz ki böylece, yanlışlıklara geçit verilmeyecek; vekiller kendilerini seçenleri dinleyerek, Atatürk kazanımlarına yüreklice sahip çıkabileceklerdir… Başka çare yoktur. Laik Cumhuriyet yoksa demokraside yok, yurttaş da yok, özgürlükler de yoktur"

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: ÖZKEFELİ,, 'TÜRKİYE, CUMHURİYETİ, SAHİPSİZ, DEĞİL',
Yorumlar
Haber Yazılımı