Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 07:27
 
Özman, ‘Ziynet Altın satışları yüzde 70 oranında düştü’
Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, düğün salonlarının dolu olmasına rağmen bir önceki yıla oranla ziynet amaçlı kullanılan altın satışı yüzde 70 oranında düşüş olduğunu bununda gençlerin altına olan ilgisinin azaldığı şeklinde yorumlanabileceğini söyledi.
EKONOMİ Haberi
Özman, ‘Ziynet Altın satışları yüzde 70 oranında düştü’

Kuyumculuk sektörünün düğün sezonunda işlerin arttığını ama bu yıl böyle bir hareketlilik yaşanmadığını kaydeden Salih Özman, "Bu yıl düğün sezonunun açılmış olmasına rağmen sektörde bir canlılık yaşanmasına neden olmamıştır. Düğün salonlarının hepsi dolu olduğu görülmekte ama düğün salonlarının dolu olmasına rağmen biz kuyumculuk sektörü olarak düğünle ilgili bir hareketlilik yaşamıyoruz. Buna neden olarak ise gençlerin altına olan ilgilerinin azalması olarak gösterebiliriz" dedi.

 

Ziynet eşyası olarak satılan altınlarda büyük düşüş olurken, gram altın, darphanenin bastığı sikke altın gibi yatırım amaçlı altın satışlarında gözle görülür artış olduğunu vurgulayan Özman, "Altın satışlarında vatandaşın gram ve darphanenin bastığı sikke altınlara yöneldiğini görmekteyiz. Gram ve sikke altın satışlarındaki artışa paralel ziynet eşyası olarak satılan altınlarda büyük düşüş yaşanmakta. Bu durumda gençlerin altına olan ilgisinin azaldığı ve insanların artık altını yatırım aracı olarak gördüğüne yorumlanabilir. Altını güvenilir bir liman olarak görüyor" şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Salih Özman, Altın
Yorumlar
Haber Yazılımı