Haber Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 15:25
 
Ozon tedavisi Vezirköprü'de anlatıldı
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen 'Sağlık Seminerleri'nin bir yenisi daha Vezirköprü ilçesinde düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Ozon tedavisi Vezirköprü'de anlatıldı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Bitkisel ve Doğal Ürünlerle Tedavi Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapi Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emin Erdem'in katılımıyla, Vezirköprü ilçesinde Ozon Tedavisi nedir ve Ozon Tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir konulu konferans düzenlendi. 

 

OZON TEDAVİSİ NEDİR?
Ozon tedavisinin alternatif tıpta ozonun sağaltım amacıyla kullanıldığı tedavi biçimi olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapi Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emin Erdem, "Ozon gazı, atmosferin üst tabakalarında yer alan ve canlıları güneşin zararlı UV ışınlarından koruyan kimyasal bir bileşiktir. Atmosferde ozonun stabil olarak bulunmamasından dolayı medikal ozon jeneratörlerinde üretilen ozon gazı, 3 farklı oksijen atomundan oluşur. İçerisinde 5 ozon - 95 oksijen içermesinden dolayı patolojik hastalıkların tedavisi için en çok tercih edilen yöntemdir.

 

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, Damar dolaşım bozukluklarının giderilmesi, Romatizmal hastalıklar ve fibromiyaljinin kontrolü, Bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması, Diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonların özellikle ayak yaralarının tedavisi, İnsülin direncinin azaltılması, metabolik sendrom ve yağlı karaciğerin tedavisi, Yara ve yanık tedavileri, Kolit olarak geniş anlamda ifade edebileceğimiz inflamatuar barsak hastalıklarının tedavisi, Kronik yorgunluk sendromu, Baş ağrıları, migren, Kanserde destek tedavi, Ciltte yaşlanmanın geciktirilmesi, Sağlıklı yaşlanmanın sağlanması için ozon tedavisi uygulanabilir." diye konuştu. Seminer sonunda Fitoterapi Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emin Erdem'e sorular soran Vezirköprü ilçe halkı düzenlenen seminer için Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkür ettiler.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Büyük Anadolu Hastanesi, Vezirköprü, Mehmet Emin Erdem
Yorumlar
Haber Yazılımı