Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 09:05
 
REİS KIRMIZI ÇİZGİMİZ, REFORMCULARI BİR KALEMDE ÇİZERİZ !
GÜNDEM Haberi
REİS KIRMIZI ÇİZGİMİZ, REFORMCULARI BİR KALEMDE ÇİZERİZ !

"CHP'lileşiyoruz" dediğimde kimileri alınıyor ama bazılarımız maalesef işi o noktaya getirmiş durumda.

 

AK Parti'nin Cumhuriyet tarihine eş hatta daha fazla hizmeti var bu memlekete.

 

Ülkeyi aldığı nokta ile getirdiği nokta arasında siyahla beyaz kadar fark var. "Bu memlekete hizmeti olmadı, ülkeyi diğer iktidarlar gibi daha geriye götürdü" diyenin alnını karışlamak lazım.

 

Sadece hizmet değil Başkan Erdoğan'ın uluslararası güç odaklarına diklenmesi, onlara posta koyması hepimizin göğsünü kabartan çok güzel hareketler. Bana göre bütün hizmetlerinden daha önemlisi yıllarca topluma aşılanan "Biz birşey yapamayız. Bizden adam olmaz." algısını yıkmış olmasıdır.

 

Millete verdiği moral, "Biz herşeyi başarırız" duygusu her şeyden ötedir.

 

Al bunları gece-gündüz, sabah- akşam anlat. Eline megafonu al sokak sokak bağır, kalemi al destan yaz kim ne diyebilir?

 

Fakat; tüm bunların yanında yanlış yapılan işler, icraatlarlar yok mu? Var ebette...

 

Yarın toplumda sıkıntı oluşturacak bariz hatalar yapılmaya başlandı. Fetö  meselesinde olduğu gibi zaman zaman bunları dile getiriyoruz. Bunlar bizim kişisel arzu ve heveslerimiz değildir. Daha çok maaş, daha çok, ev araba, makam mevki istemiyoruz. "Az çalışalım çok yiyelim" demiyoruz. Ülke kalkınırsa biz de yeteneğimiz,  bilgi ve becerimiz nispetinde o kalkınmadan payımızı alırız düşüncesindeyiz.

 

Biz 17/24 Aralık'tan sonra Fetö'nün ne olduğunu anlayanlardan değiliz. Kurulduğundan bu yana AK Parti'ye "Fetö'den uzak dur. Bunlar din düşmanı. Milletin başına iş açacaklar" diyen adamlarız.

 

Şimdi herkes Fetö düşmanı, atıp tutuyor hakkında ama biz, Fetö milletin gözünde "Hoca efendi" iken etrafımızdakileri uyaran adamlardık. Çevremizde Fetö itinin peşinden gidenlere, "Ayeti inkâr ediyor, Amentü'yü inkâr ediyor" diye dilimiz döndüğü kadar anlattık imanı götüren yanlışlarını. Kul bilmese de Rabbim şahittir gayretlerimize. Gerçi kullar da bilir ne olduğumuzu...

 

Gelinen noktada anlaşıldı Fetö'nün nasıl bir din düşmanı vatan haini olduğu.

 

Bugün belli bir zümre ile anlaşamadığımız  dinde reform, güncelleme ve dinlerarası diyalog meselesidir. "Ne var bunda? Şimdi zamanı mı?" deyip meseleyi çok hafife alıyor, önemsemiyorlar. Kendileri önemsemediği gibi bir kısmı da önemseyenleri "hainlikle" suçluyor.

 

Bu akımların alayı oryantalistlerin fikirleridir. Arkalarından ya Vatikan çıkar, ya da Masonik yapılar. Amaçları İslam'ı bozmak, uyduruk bir din oluşturmaktır.

 

Bugün dinde en cahilimize, "Hıristiyan ol, Yahudi ol" deseniz sizi yanından kovar. Misyonerlik faliyetleri adı altında 80'li, 90'lı yıllarda denendi fakat tutmadı. O nedenle Fetö gibi dinle gelip insanımızı kandırmaya çalışıyorlar. Hadisleri, mezhepleri inkar ediyor, ayetlere farklı manâlar verip insanları şüpheye düşürüyorlar. Hatta "Allah bu ayette böyle demek istememiştir" deyip peygamberimize "yalancı" demeye başladılar bile.

 

Adamlar inandığım dinin peygamberine haşa "yalancı" diyor be !

 

Buna sessiz mi kalalım ?

 

Son zamanlarda başlatılan, "Kadınlar camiye" kampanyalarına bizim gibi ehli sünnet itikadına bağlı herkes tepki gösterdi. Camilerde kadın erkek içiçe uygulamalar, çeşitli fotoğraflar yansıdı kamuoyuna. 1400 yıldır olmayan uygulamalar dinimizde varmış gibi yapılmaya ve savunulmaya başlandı.  Haliyle Diyanet'e ve hükümete eleştiriler geldi bu konuda.

 

Birileri de  hemen savunmaya geçti. Öyle ilginç savunmalar okuyorum ki, şastım kaldım.

 

Adam, Yahudilerin kadınları bazı ibadetlerden muaf tuttuğunu, bazılarını yasakladığından örnekler vererek işi kadınların camiye gitmesi meselesine bağlamış. Demek istemiş ki bu minvalde eleştiri getirenler: Yahudilere özeniyor, ya da bunlar Yahudi. Tabi böyle dememiş ama lafı ortaya atıp algıyı koymuş.

İyi de; zamanları, şekilleri farklı olsada  bütün dinlerde namaz, oruç, kurban var. Namaz kılan, kurban kesen, oruç tutan Yahudi veya Hıristiyanlığa mı uymuş oluyor? Onlara mı benzemiş oluyor?

 

Yahu! Bütün dinlerin sahibi Allah-u tealâ. Yine dinler insanlara ve cinlere gönderilmiş. Ebette bir birine benzer tarafı olacak.

Allah ıslah etsin, "Yanlışı savunacağız" derken saçmalayıp durmaya başladılar iyice.

 

Tamam. Dinde reformcusunuz aladık ama bunu adam gibi söyleyin, birilerinin arkasına saklanarak değil.

 

"Cumhurbaşkanını savunuyorum" ayağına kimse sapık fikirlerini bu millete empoze etmeye kalkma hadsizliğinde bulunmasın. Reis kırmızı çizgimiz, dokundurtmayız. Lakin siz kimsiniz? Sizi bir kalemde çizeriz !

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: REİS, KIRMIZI, ÇİZGİMİZ,, REFORMCULARI, BİR, KALEMDE, ÇİZERİZ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı