Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 07:24
 
Sağlık İl Müdürü kim olacak?
Sağlıkta tek çatı sistemine geri dönülürken Türkiye genelinde 24 ilin yeni sağlık Müdürü atamaları yapılırken Samsun Sağlık İl Müdürü ataması halen yapılmadı.
GÜNDEM Haberi
Sağlık İl Müdürü kim olacak?

 Sağlıkta 6 yıl sonra tek çatı sistemine geri dönülürken, asaleten görev yapan Sağlık İl Müdürü Yusuf Güney başta olmak üzere tüm hastane başhekimleri de vekalete düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile sağlıkta tek çatı sistemi ile ilgili çalışmalarını yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yeni sağlık il müdürlerinin kimler olacağı ile ilgili ise görüşmelere başladığı kaydedildi. Türkiye genelinde yeni sisteme geçişte mevcut Sağlık İl Müdürleri vekaleten görevlerine devam ederken büyük kısmının ise yeni sistemde değişeceği ifade edildi.

 

KULİSLER ARTTI
Samsun’da ise yeni Sağlık İl Müdürünün kim olacağı ile ilgili belirsizlik devam ederken vekaleten göreve devam eden İl Müdürü Dr. Yusuf Güney’in büyük bir çalışma içerisine girdiği kaydedildi. Samsun’da Sağlık İl Müdürlüğü makamına Dr. Yusuf Güney’in yanı sıra, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapan Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Alper Ceylan, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Kılınç ismi geçenler arasında yer alıyor. 6 yıl önce üçe ayrılan sağlıkta eskiye dönülürken yeni il müdürlüğü kulislerinin de son günlerde arttığı belirtiliyor.

 

3 İSİMLE GÖRÜŞTÜ
Kurban Bayramı öncesinde yayınlanan KHK ile tek çatı sistemine geri dönen Sağlık Bakanlığında hummalı çalışmaların yapıldığı ifade edildi. Sağlık Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın kendi memleketi için İl Müdürlüğü görevine kimleri getireceği belirsizliğini korurken, bazı isimlerle Bakanlıkta birebir görüşmeler yaptığı kaydedildi. Bakan Dermican’ın mevcut İl Müdürü Dr. Yusuf Güney’in yanı sıra Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Alper Ceylan ile de birebir görüştüğü belirtildi. Üç isme de İl Müdürlüğü konusunda net bir şey söylemediği ifade edilen Bakan Demircan’ın yeni sistemde görev alıp alamayacağını sorduğu kaydedildi. İl Müdürlüğü görevinde ismi geçen diğer isimlerle ilgili ise Bakan Demircan’ın görüşüp görüşmeyeceğinin netlik kazanmadığı belirtildi.

 

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ KİM OLACAK?
Samsun’da uzun zamandır görev yapan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun Bakanlıkta görev yapmak için çalışma içerisinde olduğu belirtilirken İl Müdürlüğüne de sıcak baktığı belirtildi. Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Alper Ceylan’ın ise uzun süredir bu görevde yer aldığı ve en yoğun sağlık çalışanının yer aldığı hastanede çalışmasından dolayı sağlık personelleri tarafından büyük sempati topladığı dile getiriliyor. Mevcut İl Müdürü Yusuf Güney’in ise vekaleten sürdürdüğü görevine devam edip etmeyeceği de önümüzdeki günlerde belli olacak.    

 

24 ilin sağlık Müdürü ataması yapıldı. 1-Adana: Ahmet Özer, 2-Bitlis: Koray Okur, 3-Karaman :Hasan Arslan, 4-Karabük: Ahmet Sarı, 5-Erzincan : Mesut Turan, 6-Kahramanmaraş: Ali Nuri Öksüz, 7-Muş : Serdal Türkoğlu. 8-İstanbul : Kemal Memişoğlu 9-İzmir:Bedia Salnur 10-Bursa Özcan Akan, 11-Antalya :Ünal Hülür 12-Erzurum : Mahmut Uçar 13-Kırıkkale : Feramiş Ender Güngüneş 14-Bolu: Muhammed Emin Demirkol 15-Muğla : Cihan TEKİN 16-Bartın : Dursun KOÇ 17-Adıyaman : Erdoğan ÖZ 18-Edirne : Mustafa Ishak Yıldırım 20- Artvin :Abdullah Güleç 21- Yalova: Hakan Sezen 22- Gümüşhane: Engin Pehlivan 23- Elazığ : İbrahim Halil AKKUŞ 24- Kırşehir : Suat Türkoğlu  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Sağlık, İl, Müdürü, kim, olacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı