Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:45
 
Sağlıkta ülkücülere ambargo konuluyor
Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarına sendikal baskı uygulandığını öne sürerek, diğer devlet kurumlarında 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkücülerin göreve getirildiğini fakat sağlık sektöründe bu uygulamanın yapılmadığını öne sürdü
GÜNDEM Haberi
Sağlıkta ülkücülere ambargo konuluyor

Türk Sağlık Sen'in fikirler bağlamında MHP'ye yakın bir sendika olduğunu ama kesinlikle MHP'nin arka bahçesi olmadıklarını belirten Türk Sağlık Sen Başkanı Çakmak, "Memur-Sen ise tamamen AK Parti'ye direk bağlı bir sendika gibi hareket etmektedir. Hükümeti arkasına alarak sağlık çalışanlarına baskı ve zulüm uygulayarak kendisine üye yapmakta. Türk Sağlık-Sen'in biat kültürü ile hareket etmediğinin en güzel örneği 2001 yılında 100 bin kadar sağlık çalışanı Kamu Sen öncülüğündeki Türk Sağlık Sen Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapmış bir sendikadır. Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sen'in bugüne kadar bırakın hükümete karşı bir eylemini, herhangi bir aleyhte açıklamasına şahit olan varmı?" dedi.  

 

Dinini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve bu uğurda canını bile feda etmekten çekinmeyen insanlara ülkücü dendiğini ve bu uğurda canını feda etmekten asla çekinmeyecek insanların bir çatı altına toplandığı sendikanın Türk Sağlık Sen olduğunu söyleyen Çakmak, "Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra hükümet yıllardır yaptığı atama yanlışlarından dönerek valilikler ve emniyet teşkilatlarındaki atamalarda ülkücüleri iş başına getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Fakat bu konuda sağlık sektöründe bu yönde atamalar henüz söz konusu değildir. Ülkücü yani vatanı milleti için canını seve seve vermekten asla çekinmeyecek olan sağlık çalışanları halen önemli konumlara getirilmeyi bırakın zulme uğramaya devam etmekte" diye konuştu.

 

Üyelerine sürekli zulüm uygulandığını öne süren Çakmak, "Özellikle sağlık sektöründeki atamalarda biat kültürü aramak yerine, bilgi, beceri liyakat aranmalıdır. Sağlık başka hiçbir şeye benzemez. Bilgi ve donanıma bakılmalı ve sağcı, solcu diye bakılmadan gerçekten işi bilen insanların hakettikleri yerlere getirilmesi gerekmekte. Bugüne kadar hep taraf insanlar atandı. Bundan sonra atamalar konusunda adaletli olunması gerekmekte. Memur Sen'e üye olmayıp başka sendikaya üye olan sağlık çalışanları daha az ücret alınan yerlerde çalıştırılıyorlar. Memur Sen üyesi olmayan sağlık çalışanları sürekli nöbet tutulması gereken servislerde görevlendirilirlerken, Memur Sen üyeleri nöbet olmayan yerlerde görevlendirilmektedirler. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın bundan sonra sağlık çalışanları üzerinde kurulan bu baskıların kaldırılıp, sağlık çalışanları için daha adil bir düzenin kurulabilmesi için gerekli çalışmaları yapmasını temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.      

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Sağlıkta, ülkücülere, ambargo, konuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı