Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 19:19
 
SAMDOB “KADINLAR GÜNÜ”NÜ ALLEGRA ENSEMBLE KONSERİ İLE KUTLADI
Yetenekli sanatçılardan oluşan “Allegra Ensemble” müzik grubu aynı ismi verdikleri konserleriyle, Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde 7 Mart 2019’da sanatseverler ile buluştu.
SANAT Haberi
SAMDOB “KADINLAR GÜNÜ”NÜ ALLEGRA ENSEMBLE KONSERİ İLE KUTLADI

“Bi dünya müzik” sloganıyla yola çıkan yetenekli kadın sanatçılar, “AllegraEnsemble Konseri” ile “8 Mart Dünya KadınlarGünü”ne özel,SAMDOB’da unutulmaz bir konsere imza attı. Bir solist ve 7 enstrüman sanatçısından oluşan grup, farklı müzik türlerinde seçtikleri parçaları seslendirdi. Büyük beğeni toplayan grup dakikalarca ayakta alkışlandı.

               

2005 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok konser düzenleyen “AllegraEnsemble”, Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde ilk defa konser düzenledi. Türkü, tango, klasik caz parçalarının yanı sıra birçok farklı müzik türünden seçtikleri repertuvar ile sanatçılar, dinleyenlerin zihninde dünya müziklerinin ezgilerini bırakarak sahneden ayrıldı.

               

Konserde “AllegraEnsemble” grubu üyeleri; Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Mehlika Karadeniz Bilgin (soprano),  Müjde Akden (flüt), ŞenzelitaAykanat (keman), Ümmiye Özdem (keman), Melda Sak (viyola), Arzu GürerkSugüneş (viyolonsel), İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Irmak Tokgöz (perküsyon) ve Bilkent Üniversitesi Piyano Öğretmeni Gülriz Tunca’nın (piyano) seslendirdiği parçaların bestesi ve düzenlemesi ünlü aranjör Osman İşmen’e ait.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: SAMDOB, “KADINLAR, GÜNÜ”NÜ, ALLEGRA, ENSEMBLE, KONSERİ, İLE, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı