Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 08:43
 
Samsun'a Ankara merkezli çete operasyonu mu geliyor?
Samsun’da siyaset, bürokrasi ve spor camialarının içine sızmış çetelerin temizliği için Ankara’dan düğmeye basıldığı belirtiliyor.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'a Ankara merkezli çete operasyonu mu geliyor?

Samsun'da son zamanlarda artan silahlı çatışmaların başını çeteler arasındaki savaşlar çekiyor. Çetelerin faaliyetleri Türkiye'nin gündeminde yer alırken, gün aşırı çetelerin kendi aralarında silahlı çatışma yaşaması üzerine Ankara'nın da dikkatini çekti. Samsun'daki çete yapılanmalarını sonlandırmak üzere Ankara merkezli düğmeye basıldığı iddia ediliyor.

 

Samsun'da yalnızca uyuşturucunun günlük cirosunun 1 milyon 500 bin TL'ye dayandığı ve bu korkunç rantın irili ufaklı birçok çetenin rantdan pay almak için harekete geçirdiği belirtiliyor. Bunun yanısıra Şahinler Grubu ile Metro Holding Patronu Galip Öztürk ile birlikte hareket eden Sarallar Grubu'nun kendi aralarındaki çatışmalarının en şiddetlisinin Samsun'da sürdüğü kaydediliyor.

 

Gün aşırı Samsun'da çetelerin kendi aralarında silahlı çatışma yaşaması ve bu durumun ulusal basında yayınlanan cinayet ve yaralama haberleriyle Türkiye’nin haberdar olması Ankara'yı rahatsız ettiği belirtiliyor. Ankara'nın Samsun'daki çete yapılanmalarına karşı düğmeye bastığı vurgulanıyor. Ankara çete operasyonlarına start vermeden önce çetelere karşı mücadelede yeterli olamadıkları iddia edilen Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz'u Diyarbakır'a, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'un ise Hatay'a sürüldükleri ileri sürülüyor.

 

Bürokraside yaşanan değişimin ardında MHP'de Atakum, İlkadım ve Canik İlçe Başkanlarının görevden alındığı ve son olarak Samsunspor'da taraftar gruplarının üzerinde ağırlığı olduğu bilinen Aykut Çepni'nin istifa ettirildiği iddia ediliyor. Ankara'nın bürokrasi, siyaset ve spor camiasında yaşanan değişimin ardından yakında Samsun'da geniş kapsamlı çete operasyonlarına start vermeye hazırlanıldığı öne sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Ankara, Çete, MHP, Ahmet Yavuz, Vedat Yavuz, Aykut Çepni
Yorumlar
Haber Yazılımı