Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 08:14
 
Samsun'a yeni bir uyuşturucunun getirildiği iddiası
Samsun sokaklarına İstanbul'dan geçtiğimiz günlerde 10 bin adet kola şeklinde imal edilen ve etkisinin bilinen diğer uyuşturucu haplara nazaran çok daha etkili olduğu iddia edilen bir uyuşturucunun getirildiği ve sokaklarda satılmaya başlandığı iddia ediliyor.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'a yeni bir uyuşturucunun getirildiği iddiası

Sokaklarda her geçen gün uyuşturucu baronları bilinen uyuşturucuların dışında yeni bir uyuşturucuyla gençleri zehirlemeye devam ediyor. Daha önce uyuşturucunun geçiş yolu olan Türkiye, artık uyuşturucunun en fazla tüketildiği ülkelerin başında gelmeye başladı. Genç nüfusunun Avrupa Ülkeleri ortalamasının üzerinde olan Türkiye, artık uyuşturucu baronları için iştah kabartan bir pazar haline dönmüş durumda.

 

Türk gençliğini adeta denek olarak kullanmaya başlayan uyuşturucu baronları, sokaklara sürekli farklı uyuşturucu çeşiti soktuğu gözleniyor. Fare zehirinden üretilen uyuşturucuların dahi satıldığı sokaklarda, son günlerde normal uyuşturucu haplardan çok daha etkili bir hapın satışının başladığı öne sürülüyor. İlk olarak İstanbul'da satışına başlanan kola şeklindeki kırmızı renkteki uyuşturucu haptan geçtiğimiz günlerde 10 bin adet Samsun'a getirildiğine vurgu yapılıyor.

 

Uyuşturucu etkisinin 24 saate kadar sürdüğü öne sürülen yeni uyuşturucunun, piyasada satılan uyuşturucu haplardan 4 kat pahalıya satıldığı iddia ediliyor. Tek bir hapın fiyatının 100 lira olduğuna dikkat çekiliyor. Diğer uyuşturuculara oranlar oldukca pahalı olan uyuşturucunun, orta ve zengin ailelerinin çocuklarına pazarlanmasının amaçlandığı düşünülüyor.

 

10 bin adet kola şeklindeki yeni uyuşturucu hapın Samsun sokaklarına girmesiyle paralel Samsun polisinin İstanbul'dan Samsun'a getirilen 2 bin 604 adet ecstasy hap operasyonla ele geçirilirken, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alınması, yeni getrilen uyuşturuyucu piyasa sokabilmek ve polisi yanıltmak için yem olarak yakalatıldığı tezini akıllara getiriyor. 

 

Piyasaya yeni sürülen ve topbacılara dağıtımının başlandığı iddia edilen kola şeklindeki 10 bin hapın piyasa değerinin bir milyon lira olduğu kaydediliyor. Bir milyon lira değerindeki yeni uyuşturucuya pazar acabilmek için uyuşturucu baronlarının 2 bin hapı polisi yanıltmak için yem yapmasının olağan bir taktik olabileceğine vurgu yapılıyor. 

 

İlkadım İlçesi'ndeki Kazım Karabekir Mahallesi üzerinden şehre sokulduğu iddia edilen yeni uyuşturucu hapın, bugünlerde sokaklarda dağıtımının hızla yapılmaya başlandığına işaret ediliyor. Samsun'da uyuşturucu hapların piyasasının Rasathane Cami çevresinde döndüğü vurgulanıyor. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun'a, yeni, bir, uyuşturucunun, getirildiği, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı