Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 10:15
 
Samsun AK Parti'nin tüm kadrosu İstanbul'da
AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da yaptığı konuşmada Kürt seçmenin oyunu alabilmek için Kürdistan söylemini dile getirmesi üzerine İstanbul seçimlerinde MHP kendisini geri çekti. AK Parti ise Samsun'daki tüm belediye başkanları ile il ve ilçe yöneticilerini İstanbul'da seçim çalışması yapılması için görevlendirdi.
SİYASET Haberi
Samsun AK Parti'nin tüm kadrosu İstanbul'da

Yapılan yerel seçimlerde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu 13 bin 729 oy farkıyla AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım'ı yenmiş ve AK Parti'nin itirazı üzerine YSK tarafından İstanbul seçimleri iptal edilmişti. YSK iptal edilen seçimlerin 23 Haziran'da tekrarlanması kararı verdi. 31 Mart yerel seçimleri öncesindeki sert söylemleri yüzünden Kürt seçmenini küsteren AK Parti, tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinde galibi belirleyecek olanın Kürt seçmenin oyu olduğu üzerinde durduğu görülüyor.

 

31 Mart'ta Kürt seçmenini küstüren AK Parti'nin Kürt Seçmeni'nin oyunu alabilmek için AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da yaptığı konuşmada Kürdistan söylemini dile getirdiği biliniyor. Binali Yıldırım'ın Kürdistan çıkışı üzerine MHP'nin seçimlerde kendini geri çektiği görülürken, AK Parti'nin İstanbul'da yaşayan yoğun Samsunlu nüfusunun oyunu AK Parti'ye çekebilmek için Samsun'daki tüm belediye başkanları ile il ve ilçe teşkilat başkanlarını İstanbul'da görevlendirdi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, İstanbul, AK Parti, MHP, Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu, YSK
Yorumlar
Haber Yazılımı