Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 20:27
 
Samsun CHP'den YSK'ya "Yasalara uyun!" çağrısı
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, YSK'ya çağrıda bulunarak, kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde yasalara uyulmasını istedi.
SİYASET Haberi
Samsun CHP'den YSK'ya

Türkiye'de 81 CHP İl Başkanı ile birlikte eşzamanlı olarak bir basın toplantısı düzenleyen CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak İl Başkanlığı'nda yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:  " Şu anda Türkiye’nin 81 ilinden YSK’ya sesleniyoruz, kanunun sizlere verdiği yetkiler çerçevesinde yasalara uyunuz. İktidar Sahiplerinin güçlerine boyun eğmeyiniz. 10 gündür İstanbul seçimler üzerinde iktidarın oynadığı oyunlar ülkemizi germiştir, insanlarımızda tıbbi olarak da anksiyete oluşmuştur. Tüm dünyanın gözü ülkemize çevrilmiştir. Ülkemizi ve insanlarımızı daha fazla zora sokmayınız” dedi.

 

 CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak'ın açıklamasında, "YSK, Yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. YSK, seçimde kaybedenlerin , devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasadışı gerekçeleri reddetmek   zorundadır; YSK,iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurduğu baskılara boyun eğmemek zorundadır; YSK,'Demokrasi değil, Seçimsiz bir Türkiye! ' isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır; YSK;'Hukukun Üstünlüğü mü; Yoksa İktidar Sahibi Üstinlerin Hukuku mu? buna cevap açık ve net  vermek zorundadır; YSK'da Hakimler mi var? Yoksa İktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var?; Bunu demokrasiden yana kararlarıyla göstermek zorundadır! Özetle YSK, İktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası bozmak zorundadır. Bu YSK'nın tarihi sorumluluğudur!" dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, CHP, Mehmet Kundak
Yorumlar
Haber Yazılımı