Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:48
 
Samsun'da 2 büyük operasyon hazırlığı
Polisin Samsun'da şikayetlerin yoğun artış göstermesi üzerine tefecilere karşı operasyon hazırlığında olduğu öne sürülürken, ayrıca Samsun'da MHP'ye sızmış bazı isimlerin çek senet tahsilatçılığı yaptıkları iddiaları üzerine büyük bir operasyona hazırlanıldığı iddia ediliyor.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da 2 büyük operasyon hazırlığı

Türkiye'de ekonomik krizin patlak vermesi üzerine işleri bozulan çok sayıda esnaf ve müteahhidin tefecilerin ağına düştüğü biliniyor. Samsun'da çok sayıda şahsın tefecilerin kapısını çaldığı ve uygulanan yüksek faizleri ödeyemeyen şahısları tefecilerin tehdit ettiği iddialarıyla yapılan suç duyurularındaki yoğun artış üzerine polisin Samsun'da tefeci operasyonuna hazırladığı öne sürülüyor.

 

Yapılacağı öne sürülen tefeci operasyonu çerçevesinde operasyon öncesi çok sayıda kişinin ifadesine başvurulduğu ve operasyonda tefecilerle birlikte çok sayıda avukatında gözaltına alınabileceği vurgulanıyor. Tefeci operasyonunda, tefecilerin Ayvacık'ta tarlalarında uyuşturucu ekimi yaparak Türkiye'nin farklı illerine sevk ettiği öne sürülen tarlacıların finanse edildiği gibi iddialar dile getiriliyor.

 

Samsun'da tefeci operasyonunun yanı sıra Samsun MHP ve Samsun Ülkü Ocakları'na sızmış çok sayıda ismin Türkiye'nin farklı illerinde zorla çek senet tahsilatçılığına soyundukları iddialarıyla yapılan suç duyurularındaki artış üzerine emniyet güçlerinin bu yönde de bir çalışma içerisinde olduğu vurgulanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Samsun'da MHP'ye sızmış çete üyeleri konusunda bilgi sahibi olduğu ve MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karabıçak'a ismi şaibeli isimleri parti ve Ülkü Ocakları'ndan uzaklaştırması talimatı verdiği öğrenildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, Devlet Bahçeli, Abdullah Karapıçak, Ülkü Ocakları, Çete, Tefeci, Ayvacık, Uyuşturucu
Yorumlar
Haber Yazılımı