Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 08:34
 
Samsun'da benzinliklere kaçak mazot incelemesi
Samsun'da son zamanlarda bazı benzinliklerde kaçak mazot satıldığı şikayetlerinin artması üzerine T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından benzinliklerin mercek altında alındığı belirtildi.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da benzinliklere kaçak mazot incelemesi

Samsun'da son dönemlerde bazı benzinliklerde kaçak mazot satıldığı, vatandaşların farkında olmadan araçlarına doldurdukları kaçak mazot nedeniyle araçlarının arıza yaptığı iddiasıyla EPDK'ya şikayetlerde bulunması üzerine EPDK'nın Samsun'daki benzinlikleri mercek altına aldığı ileri sürülüyor. Kaçak mazot ile ilgili şikayetlerin yoğunlukla Atakum ile Engiz arasındaki benzinlikler için yapıldığı belirtiliyor.

 

2013 YILINDA 40 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPILMIŞTI!
Samsun'un kaçak mazot konusunda sabıkalı olduğu biliniyor. Hatırlanacağı gibi 2013 yılında da Samsun Valiliği’ne gönderilen bir ihbar mektubu üzerine kaçak akaryakıt satıp vergi kaçırdığı ihbarları üzerine 18 kişi, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na bağlı 35 uzman ekibin de içinde bulunduğu 350 polislin katıldığı operasyon yapılmıştı. Şüphelilerin solvent ve madeni yağ karıştırarak oluşturdukları 17 bin 650 litre bileşimi motorin diye halka sattıkları da ortaya çıkmıştı. Yapılan araştırmalara göre çetenin 40 milyon TL değerinde kaçak akaryakıt sattıkları ortaya çıkarılmıştı.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, EPDK, Benzinlik, Atakum, Engiz
Yorumlar
Haber Yazılımı