Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 02:05
 
Samsun'da çete liderinde Bylock çıktığı iddiası
İstanbul merkezli bir suç örgütünün Samsun ayağı olduğu öne sürülen bir çeteye yapılan operasyon sonucu çete lideri olarak tutuklanan şahsın telefonunda Bylock çıktığı ileri sürülüyor.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da çete liderinde Bylock çıktığı iddiası

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, "nitelikli yağma, yağmaya yönelik silahlı tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, yasa dışı bahis oynatmak, suçlarına yönelik Samsun'un İlkadım ve Bafra ilçeleri ile İstanbul ve Antalya illerinde operasyon düzenlemişti.

 

Söz konusu ilçeler ve illerde eş zamanlı olarak 19 adrese yapılan operasyona 210 polis katılmış 16 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon sonucu çete lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan şahsın telefonunda FETÖ'nün örgüt elemanları arasında haberleşme aracı olarak kullandığı bilinen Bylock programı çıktığı ileri sürülüyor.

 

Operasyonu gerçekleştiren polis ekiplerinin çeteye ait çok sayıda uzun namlulu silah ele geçirmeyi umarken, Operasyonda, 2 ruhsatsız tabanca, 1 pala, 58 mermi ile farklı şahıslar adına düzenlenmiş çok sayıda çek ve senet ele geçirilmesi şaşkınlığa neden olmuş ve çete lideri olduğu ileri sürülen şahsın çiftliğinde iş makineleri ve detektörlerle kazılar yapılarak uzun namlulu silahlar aranmıştı.

 

Çete lideri olduğu öne sürülen şahısta Bylock çıkması ve ele geçirilmesi beklenen uzun namlulu silahların bulunamaması üzerine istihbaratın operasyonu incelemeye aldığı iddia ediliyor. İstihbaratın daha önce aynı yapıya ait yapılan operasyonlarda "Aksaçlı" kod adlı muhbirin çeteye bilgi sızdırdığı istihbaratı üzerinde durulduğu ve çeteye daha önce olduğu gibi yine operasyon bilgisi gittiği için uzun namlulu silahların ortadan kaybedildiği şüphesi üzerinde durulduğu vurgulanıyor. Emniyet içerisinde "Aksaçlı" kod adını kullandığı öne sürülen şahsın deşifre edilmesi için çalışma yürütüldüğü iddia ediliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun'da, çete, liderinde, Bylock, çıktığı, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı