Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 03:42
 
Samsun'da şizofren belediye başkanı mı var?
Samsun basını ve bazı AK Partili yetkililere, Samsun'un en büyük ilçelerinden birinin belediye başkanının şizofreni hastası olduğu yönünde isimsiz mektup servis edildiği ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Samsun'da şizofren belediye başkanı mı var?

Yerel seçimler yaklaşırken bel altı vurma hamleleri hız kazandı. 15 Temmuz darbe kalkışmasının yaşandığı gün Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın vatandaşı eve göndermeye çalıştığının videosu 3 yıl bekletilerek, seçim arifesinde servis edilmesinin ardından şimdi de Samsun'un en büyük ilçelerinden birinin belediye başkanının şizofreni hastası olduğunu iddia edilen bir mektup Samsun'daki basın kuruluşları ve AK Partili isimlere isimsiz şekilde yollandığı ortaya çıktı.

 

Birçok yere yollandığı ortaya çıkan mektupta bir ilçe belediye başkanının Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü iken Hüseyin Akan ile ilçe belediye başkanının dostluğuna binaen belediye başkanının üniversite hastanesinde psikolojik tedavi gördüğünü ve bunun hastane personelinden dahi gizli tutulduğu iddia ediliyor.

 

Aynı belediye başkanının silah ruhsatı yenilemek için gerekli olan sağlık raporunu alamadığı için ruhsatlı silahını eşinin üzerine geçirdiği iddia edilen mektubun seçim arifesinde servis edilmesi manidar bulundu. İddiaların doğru olup olmadığı bilinmezken, bahse konu iddiaların seçim arifesinde servis edilmesi akıllara, belediye başkanının rakipleri tarafından yapılan bir hamle olabileceğini getiriyor.

 

Gazetecilik etik kurallarına binaen mektupta adı geçirilen belediye başkanının ismini yazmıyoruz.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Yorumlar
Haber Yazılımı