Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 11:20
 
Samsun'da uyuşturucunun günlük cirosu milyonları bulunca silahlar mı konuşmaya başladı?
Samsun'da son aylarda çok sayıda silahlı eylem olayının yaşandığı gözlenirken, silahlı eylemlere karışan isimlerin bir çoğunun uyuşturucuyla isimleri anılan kişiler olması dikkat çekiyor. Bu durum Samsun'daki uyuşturucu çetelerinin birbiriyle savaşa giriştikleri düşüncesine neden oluyor.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da uyuşturucunun günlük cirosu milyonları bulunca silahlar mı konuşmaya başladı?

Samsun'da uyuşturucu sektörünün günlük cirosunun 1 milyon TL ile 1,5 milyon TL arasında olduğu iddia edilirken, bu derece korkunç bir rantın döndüğü Samsun sokaklarında çetelerin, milyonluk uyuşturucu pastasından daha fazla pay alabilmek için birbiriyle çatışma içerisinde oldukları iddia ediliyor. İstanbul merkezli birçok büyük suç örgütünün Samsun sokaklarında döndüğü iddia edilen milyonluk uyuşturucu pastasından pay alabilmek için sokaklarda yapılanma içerisinde oldukları gözleniyor.

 

Bir dönem Samsun'da yaşanan uyuşturucu çatışmalarında uzun namlulu Rus yapımı Kalaşnikof marka silahları kullanmaktan geri kalmayan uyuşturucu çeteleri silahlı çatışmalara ara vermişti. Fakat son zamanlarda Samsun sokaklarında tekrar silahların konuşmaya başladığı gözden kaçmıyor. Samsun sokaklarında özellikle son 3 aydır gün aşırı silahların konuştuğu görülürken, Samsun'un en işlek caddesi olan İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nde dahi pompalı tüfeklerle çatışmaların yaşanması tepkilere neden oluyor.

 

Her gün gazete sayfalarına bireysel silahlı çatışmalar gibi yansıyan fakat çetelerin Samsun sokaklarındaki milyonluk uyuşturucu pastasından daha fazla pay alabilmek için organize yaşandığı öne sürülen silahlı çatışmaların artarak devam etmesi halkı tedirgin ediyor. Vatandaşlar Samsun'a yeni atanan Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ile yine Samsun'a yeni atanan Emniyet Müdürü Ömer Urhal'ın sokaklardaki silahlı çatışmaların önüne geçilmesi için sert tedbirler almalarını istiyor. 

 

Samsun'da son zamanlarda yaşanan silahlı çatışmalarda çoğunlukla saldırganların mağdurların ayaklarına silahla ateş etmeleri mafya aleminde "Ayağını denk al" anlamına geldiği belirtilirken, çetelerin rakip grupların torbacılarının ayaklarından yaralayarak karşıt grupları sindirmeye çalışmakta oldukları iddia ediliyor. Silahlı çatışmaların Samsun'da gün geçtikçe artması karşısında silahlı eylemlerin bireysel yapıldığı izlenimi ile hareket edildiği için uyuşturucunun önüne geçilemediği vurgulanıyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun'da, uyuşturucunun, günlük, cirosu, milyonları, bulunca, silahlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı