Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 08:05
 
Samsun Etik Haber farkı bir kez daha ortaya çıktı
Samsun Etik Haber'in 13 Şubat Perşembe günü Yılport Samsunspor A.Ş'nin Başkanı Yüksel Yıldırım’ın dernek başkanlığına aday olacağını kamuoyuna duyurmasının ardından 20 Şubat'ta Yıldırım, Samsunspor Derneği'ne aday olduğunu açıkladı.
SPOR Haberi
Samsun Etik Haber farkı bir kez daha ortaya çıktı

Samsun Etik Haber 13 Şubat Perşembe günü "Samsunspor Dernek Başkanlığına Yıldırım aday mı oluyor?"  başlığıyla Yıldırım’ın Samsunpor Derneği'nin başkanlığına aday olacağı yönünde çalışma içerisinde olduğunu kamuoyuna duyurmuştu. Samsunspor 17-29 Şubat tarihlerinde kongreye hazırlanırken, Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım’ın, Samsunspor'daki çift başlılığa son vermek için dernek başkanlığına kendisinin aday olacağı bilgileri kaleme alındı.

 

Samsun Etik Haber'in 13 Şubat'ta yapmış olduğu haberin ardından Yüksel Yıldırım 20 Şubat Perşembe (Dün) 29 Şubat'ta gerçekleşecek Olağanüstü Kongre'de, Samsunspor Kulübü Derneği Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

 

Yüksel Yıldırım, sosyal medyadan yaptığı duyuruda, "Samsunspor FK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 29 Şubat'ta gerçekleşecek Olağanüstü Kongre'de, Samsunspor Kulübü Derneği Başkanlığı’na aday olacağımı, kıymetli camiamıza saygıyla duyurmak isterim. Başkanlık seçimi şimdiden camiamıza hayırlı olsun” dedi.

 

Başkan Yüksel Yıldırım'ın açıklaması şu şekilde:

 

''Değerli Samsunspor Camiası,

 

29 Şubat 2020'de gerçekleşecek Samsunspor Kulübü Derneği Olağanüstü Kongresi'nde, Samsunspor Kulübü Derneği Başkanlığı'na aday olacağımı, kıymetli camiamıza saygıyla duyurmak isterim.

 

Yol arkadaşlarımla birlikte, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. yönetimini ele aldığımızdan beri tek hedefimin: camiamızı hak ettiğimiz Süper Lige yeniden taşımak ve başarı çıtasını daha yukarı koyarak her zaman zirveye oynayan. Avrupa kupalarında boy gösteren Samsunspor'u var etmek olduğunu defalarca kez tekrar ettim. Artık bu hedefe bir adım daha yakınız. Hayallerimizin bir bir gerçekleşmeye başladığını görüyoruz. Samsunspor artık çalkantılı günleri tamamen geride bıraktı. Kulüp ve Samsun şehri adeta kenetlendi, tek yürek oldu. Sportif başarıda istikran yakaladık ve hedefimize doğru sağlam adımlarla ilerlemeye başladık.

 

Bu hassas dönemde, hayalimizin sonuna kadar gitmek istiyorsak. Dernek ile Futbol Kulübü başkanlıklarının tek ses ve tek yürek olup el ele vermekten başka yolu yoktur. Yükselme dönemimizde, Samsunsporumuzu hedefe taşıyacak doğru yönetim şeklinin, her iki başkanlığın aynı kişinin kontrolünde olması gerektiğine inanıyorum.

 

Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Samsunspor Kulübü Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulu'na kadar, Samsunspor Kulübü Derneği ile Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.'nin bütünlüğünü sağlamak için, büyük Samsunspor camiasının ve beni ilk günden beri yalnız bırakmayan yol arkadaşlarımın desteğiyle Başkanlığa adaylığımı açıklıyorum. 29 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 14.00'da. Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda. Tüm üyelerimizi Samsunspor a sahip çıkmaya ve kongreye katılıp oylarını kullanmaya davet ediyorum.

 

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak; Samsunspor Kulübü Derneği'nin başkan seçiminin camiamıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Büyük Samsunspor camiamıza saygıyla duyurulur.

 

Yüksel Yıldırım Yönetim Kurulu Başkanı Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.''

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Samsunspor, Yüksel Yıldırım, Kongre
Yorumlar
Haber Yazılımı