Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 09:04
 
Samsun İYİ Parti, İmamoğlu için sahada
23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerinde AK Parti'nin Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'a destek olabilmek için MHP Samsun İl Başkanlığı İstanbul'da çalışma yaparken, karşı cephede yer alan İYİ Parti Samsun Teşkilatı da boş durmayarak İstanbul'da CHP adayı için çalışmalarını yürütüyor.
SİYASET Haberi
Samsun İYİ Parti, İmamoğlu için sahada

Türkiye yaklaşan İstanbul seçimleriyle yatıp İstanbul seçimleriyle kalkıyor. Samsun MHP İl Başkanlığı İstanbul seçimleri için İstanbul'a üst kurmuş durumda. MHP, Cumhur İttifakı adına aday olan AK Partili Binali Yıldırım'a destek olabilmek için çalışmalarını sürdürürken, karşı cephede boş durmuyor. İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “Samsun İYİ Parti Teşkilatları olarak İstanbul'da çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 23 Haziran seçimleri yapılana kadar İstanbul'da çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 

Seçimlerden Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun zaferle ayrılacağını söyleyen Bedri Yaşar, "Ortada bir mağduriyet var. İstanbul'da sorunlar artık bir yumak haline geldiyse 25 yıldır İstanbul'u yöneten zihniyetten kaynaklı bu sorunlar. 25 yıldır sorun çözemeyen zihniyetin tekrar İstanbul'u yönetmeye talip olmaları ve İstanbul'daki sorunları çözme vaatleri seçmen tarafından karşılık görmemekte. İstanbul seçmeni artık değişim istiyor" diye konuştu.

 

İstanbul seçimlerinin yerel seçim olduğunu ve İmamoğlu'nun kazanması durumunda Türkiye'nin seçime gideceği söylemenin gerçeği yansıtmadığına vurgu yapan Yaşar, "Cumhurbaşkanı veya milletvekili değil İstanbul'a belediye başkanı seçiyoruz. Bu seçimlerin sonunda sadece hükümete seçmenin bir uyarısı olur. İstanbul'u kaybetmesi durumunda hükümet, vatandaşın talep ve isteklerine kulak vermek zorunda kalır. 'Ben yaptım oldu' zihniyetinin halkta artık karşılığının olmadığını hükümete anlatmak için İstanbul seçimleri büyük bir fırsat" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, İstanbul, İYİ Parti, Bedri Yaşar, Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım, AK Parti, CHP
Yorumlar
Haber Yazılımı