Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 09:56
 
Samsun MHP'de paralel il başkanlığı mı?
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı devirmek için 6 ilçe başkanının da aralarında olduğu bazı isimlerin MHP'den ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Taner Tekin'in kontrolünde kiralanan bir binada sürekli toplantı yaptıkları iddia ediliyor.
SİYASET Haberi
Samsun MHP'de paralel il başkanlığı mı?

Samsun'da 2 Şubat 20019 tarihinde "Cumhur İttifakı ruhuna aykırı hareket ettikleri" gerekçesiyle MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta kesin ihraç talebiyle disipline sevkedilmiş, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ise görevden alınmıştı. Daha sonra Taner Tekin'in yerine Abdullah Karapıçak MHP Samsun İl Başkanı olarak atanırken, Erhan Usta ise partiden ihraç edilmişti.

 

Bu yaşananlar üzerine Samsun'da Taner Tekin'in tekrar il başkanı olabilmesi için yoğun çalışma içerisine girdiği iddia ediliyor. Bu eksende Taner Tekin'e bağlı hareket ettiği öne sürülen 6 ilçe başkanının Çiftlik Caddesi'ndeki eski Vakıfbank binasının arasında tutulan bir binada sürekli bir araya gelerek MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı devirmek için toplantılar yapıldığı öne sürülüyor. Toplantılara ilçe başkanlarının dışında Ülkü Ocakları eski yöneticilerinin de zaman zaman katıldıkları iddia ediliyor.

 

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın seçimlerden sonra Cumhur İttifakı adaylarını desteklemeyen ve Cumhur İttifakı ruhu ile hareket etmeyen ilçe başkan ve yöneticilerinin görevden alacağının netleşmesi üzerine kiralanan binada toplantıların sıklaştığına vurgu yapılıyor. Bilindiği gibi çok sayıda ilçe yöneticisi seçimlerde Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir yerine MHP'den ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın adaylığını desteklemişlerdi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, Abdullah Karapıçak, Taner Tekin, Erhan Usta
Yorumlar
Haber Yazılımı