Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 08:15
 
Samsun MHP'de yaman çelişki!
MHP Samsun Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ersu Malkoç, tüm aday adaylarına teşkilat olarak aynı mesafede olduklarını yönünde açıklamalar yapmasının ardından MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir'in İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş ile MHP Genel Merkezini ziyaret ettiği ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
Samsun MHP'de yaman çelişki!

Bilindiği gibi aday adaylık sürecinde, belediye başkan adayları açıklanana kadar aday adayları aday gösterilebilmek için gecelerini gündüzlerine katarak partisi için çalışma yapmakta ve partisinin tanıtımına büyük katkı sağlamakta. Aday adaylık sürecinde bir ismin aday olacağı söylentilerinin yaygınlaşması üzerine diğer aday adayları çalışmalarını tamamen durdurduğu veya yavaşlattığı biliniyor. 

 

MHP Samsun Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ersu Malkoç'da bu durumun önüne geçebilmek ve aday adaylarının azminin kırılmaması için geçtiğimiz hafta bir basın açıklaması yaparak, "Teşkilat olarak tüm aday adaylarına kapımız açık" dedi ve tüm aday adaylarına aynı mesafede oldukları açıklaması yaptı.

 

Malkoç'un bu açıklamasının hemen ardından MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir'in İlkadım aday adayı Necattin Demirtaş ile Ankara'da MHP Genel Merkezi'ne gittiği ortaya çıktı. Bu yaşanan ziyaret, Ersu Malkoç'un açıklamaları ile ters düştüğü yorumlarına neden oldu. Bu durum akıllara, "İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, İl teşkilatını ya takmıyor, ya da Ersu Malkoç aday adaylarının gazını almak için yanıltıcı açıklamalar yapıyor. Madem her adaya kapınız açık, o zaman bu durum ne" eleştirilerini getiriyor. 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP'de, yaman, çelişki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı