Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 10:03
 
Samsun polisinde menzil rahatsızlığı
Samsun Emniyet Müdürlüğüne bağlı bazı şubelerde değişik gerekçelerle polis memurlarının geri hizmete çekilerek yerlerine Menzil Cemaatine bağlı polislerin getirildiği ileri sürülüyor.
GÜNDEM Haberi
Samsun polisinde menzil rahatsızlığı

Son dönemde Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM, TEM, İstihbarat başta olmak üzere birçok şubelerde polis memurlarının farkı alanlara kaydırılarak yerlerine Menzil Cemaatine bağlı olan polis memurlarının atandığı öne sürülüyor. Polis teşkilatının bu durumdan oldukça rahatsız olduğu öğrenildi. Tıpkı FETÖ'nün emniyet içerisinde örgütlendiği taktiğin aynısını bugünlerde Menzil Cemaati'nin uygulamaya soktuğu iddia edilmekte.

 

FETÖ gibi Menzil grubu da değişik suç isnatlarıyla polis memurlarına soruşturma açtırdıkları ve bu soruşturmaları bahane ederek polis memurlarının başka yerlere atamalarını sağlayarak boşalan konumlara Menzilci polis memurlarını yerleştirdikleri ileri sürülmekte. Bu durumdan Samsun'da görev yapan polis memurlarının oldukça rahatsız oldukları ve kendi aralarında, "FETÖ gitti başımıza Menzilciler üşüştü. Biz bu cemaat yapılanmalarından kurtulamayacakmıyız" diyerek dert yandıkları öğrenildi.

 

Bilindiği gibi, FETÖ'nün 15 Temmuz başarısız darbe kalkışmasından sonra deşifre olmamış elemanlarının Menzil ve Süleymancılar gibi cemaatlere sızdıkları istihbarat raporlarına girmişti. Eksik personele rağmen Samsun Emniyeti, vatandaşa bu eksikliği htirmemek için yoğun çalışma sergilerken, personelin yerlerine Menzilcilerin getirilebilmesi için oynanan oyunların polis memurlarının çalışma azmini kırdığı belirtiliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, polisinde, menzil, rahatsızlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı