Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 07:22
 
SAMSUN POLİSİNİN İLETİŞİM SIKINTISI
İlkadım İlçesinden Atakum İlçesine taşınan İl Emniyet Müdürlüğü yeni yerinde iletişim sıkıntısı yaşıyor.
GÜNDEM Haberi
SAMSUN POLİSİNİN İLETİŞİM SIKINTISI

Emniyet personeli bina içerisinde cep telefonlarının çoğu zaman çekmemesinden şikayet ederken, polis teşkilatının kurumsal hatlarının bağlı olduğu GSM operatör şirketinin yaşanan sıkıntı karşısında duyarsız kaldığı öne sürülüyor   İlkadım İlçesi İstasyon Mahallesindeki binada uzun yıllar hizmet veren İl Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz Ağustos ayında Atakum İlçesine taşındı. Atakum’daki SASKİ ve SGK binalarının hemen yanıbaşına yeni yapılan binaya taşınan Samsun İl Emniyet Müdürlüğü daha konforlu ve daha modern binada hizmet vermeye devam ediyor. 

 

Emniyet Müdürlüğü personeli 18 bin 702 metrekare yüzölçümü arsa üzerine, 6 bin 570 metrekare taban alana sahip olan bodrum, zemin ve 5 kat olmak üzere toplamda 7 katlı ve 34 bin 590 metrekarelik alanda çalışmalarını sürdürüyor.   Eski adı AVEA olan ve daha sonra Türk Telekom’un hisselerini alması ile adı Türk Telekom olan GSM operatörünün kamu kurumlarına özel tarifelerinden Emniyet Müdürlüğü personeli de yararlanmakta. Özellikle görev esnasında telsizlerin haricinde cep telefonu ile de daha rahat iletişim kuran emniyet personeli, İlkadım İlçesi'nden Atakum İlçesindeki yeni binasına taşınınca sorun yaşamaya başladıkları belirtildi.  

 

Özellikle deniz kenarındaki İl Emniyet Müdürlüğü binası içerisinde çoğu yerde hattın çekmediği ve bazı zamanlar bina dışına çıkmak zorunda kaldıkları kaydedildi. Konu ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin Türk Telekom yetkilileri ile görüşerek bölgeye baz istasyonu kurulması talebinde bulundukları ifade edildi. Türk Telekom yetkililerinin ise masrafının fazla olduğu gerekçesi ile konuya sıcak bakmadıkları kaydedildi. GSM operatörünün seyyar baz istasyonu ile hizmet vermeye çalıştığı ama bunun yetersiz kaldığı öğrenildi.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: SAMSUN, POLİSİNİN, İLETİŞİM, SIKINTISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı