Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 10:04
 
Samsun sokaklarını derin güçler mi karıştırıyor?
Samsun sokaklarında yaşanan silahlı çatışmaların arkasında, bir tarafta Sarallar Grubu ile Galip Öztürk'ün diğer tarafta ise Sedat Şahin ile Bucak Aşireti'nin olduğu iddia ediliyor. İki farklı tarafta yer aldığı belirtilen Galip Öztürk ile Bucak Aşireti'nin ise Mehmet Ağar ile bağlantılı olması kafaların karışmasına neden oluyor.
GÜNDEM Haberi
Samsun sokaklarını derin güçler mi karıştırıyor?

Samsun sokaklarında son yıllarda yaşanan silahlı çatışmaların, Sedat Şahin Grubu ile Sarallar Grubu arasında yaşanan sürtüşme olarak biliniyordu. Fakat 2016 yılında Galip Öztürk'un Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla, Sedat Şahin'in kendisini öldürtmek için Gürcistan'a adam yolladığı ve adamı yakaladığını açıklıyordu.

 

Galip Öztürk'ün açıklamalarının ardından, Sedat Şahin "tasarlayarak kasten öldürmek" suçundan geçtiğimiz Mart ayında tutuklandı. Tutuklanmasına neden olan gizli tanığın yalancı tanık olduğu ve Galip Öztürk ile Sarallar Grubu'nun gizli tanığı yönlendirdiğini öne sürmüştü. Öztürk ve Saralları kastederek "Düşmanlarım beni gömmek istediler. Bunu yapamayınca cezaevine gömmeye çalışıyorlar" açıklaması yapmıştı.

 

Bu yaşanan gelişmelerle ortaya çıkmıştı ki Samsun'daki çatışmaların yalnızca Sarallar ile Sedat Şahin arasında yaşanmıyor, Galip Öztürk'de Sarallar Grubu ile hareket ediyordu. Sedat Şahin'in hem Galip Öztürk hem de Sarallarla çatışırken nasıl güçlü kaldığı sorularına haber kaynakları Bucak Aşireti'ni işaret etmekte. Bucak Aşireti'nin reisi Sedat Bucak ile Sedat Şahin'in dünür olduğu ve Sedat Şahin'e Bucak Aşireti'nin destek olduğu öne sürülüyor.

 

Samsun'da yaşanan silahlı eylemlerin arkasında iki grubun bir birleriyle sürtüşmesinden kaynaklandığı iddia edilirken, farklı taraflarda yer alan Bucak Aşireti ile Galip Öztürk'ün Susurluk hükümlüsü Mehmet Ağar ile yakın ilişkileri olduğu biliniyor. Mehmet Ağar'a yakın olan Galip Öztürk ile Bucak Aşireti'nin farklı taraflarda yer alarak sürtüşmeleri kafaları kurcalıyor. Bu çelişki akıllara, Türkiye'yi 90'lı yıllardaki gibi karıştırarak derin devleti hortlatılmasının amaçlandığı ve devlet yönetiminde derin güçlerin söz sahibi olabilmek için yapılan bir taktiksel savaş olabileceğini getiriyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Mehmet Ağar, Galip Öztürk, Sarallar, Sedat Şahin, Sedat Bucak, Susurluk
Yorumlar
Haber Yazılımı