Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 18:54
 
SAMSUN’UN GURURU ULUSOY UN, YARIM ASRI DEVİRDİ
Fahrettin Ulusoy tarafından 1969 yılında kurulan Ulusoy Un, 50. yılını 25 Şubat Pazartesi akşamı Samsun Sheraton Grand Otel’de düzenlediği özel bir geceyle kutladı.
EKONOMİ Haberi
SAMSUN’UN GURURU ULUSOY UN, YARIM ASRI DEVİRDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılım gösterdiği gecede, Fahrettin Ulusoy’un geçmişten bugüne yaşamını anlattığı kitabı da tanıtıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Ulusoy Un Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy’un büyük oğlu Ulusoy Çay Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Ulusoy, babasının sıfırdan zirveye gerçek bir başarı hikayesini temsil ettiğini ve Fahrettin Ulusoy’un dürüstlükle, çalışkanlıkla mevki edinebileceğinin ispatı olduğunu söylerken, kardeşi Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “’Gelenekten geleceğe’ sloganıyla çıktığımız bu yolculukta 50. yılımızı geride bırakmış oluyoruz. Bir zahire dükkanından un fabrikasına doğru giden hikayenin temellerini babam Fahrettin Ulusoy attı. Ona çok şey borçluyuz. Onunla gurur duyuyoruz. Bugün Ulusoy Un, Samsun’un halka açık tek şirketidir. Samsun’un en büyük ihracatçısı olan firmamız bugün 8 ülkede faaliyet göstermekte 84 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Ulusoy Un ailesi olarak hedefimiz 2069 yılında dünyanın ilk 10 tarım firmasından biri olmayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy’dan sonra konuşma yapan Ulusoy Un Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy ise gecede kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettikten sonra “Bugün 50. yılımı sizlerle kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Duygularımı açıklamaya kelimeler yetmiyor. Ulusoy Un’un 50. yılını kutlarken, zorluklar içerisinde şirketimi kurup başarılı yolculuğumu kitapta anlattım. Kitabımı okumanız beni çok mutlu edecek. Eşime, oğullarıma ve torunlarıma teşekkür ediyorum.” diyerek, şirketin başarılı yolculuğunda kendisini yalnız bırakmayan eşi ve Ulusoy Un Yönetim Kurulu Üyesi Nevin Ulusoy’u konuşmaya davet etti. Şirketin 50 yılının 46 yılında hep olduğunu söyleyen Nevin Ulusoy da gelecek 50 yıllar temennisinde bulundu. Fahrettin Ulusoy’un geçmişten bugüne yaşamından kesitlerin sunulduğu videoda tüm salon duygusal anlar yaşarken, Ulusoy Un çalışanlarının kendi yazıp yönettikleri film ise herkesi kahkahaya boğdu. 30 yılın üzerindeki çalışanlara plaket verildiği gecenin sonunda, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, başarının arkasındaki Ulusoy Un çalışanlarını sahneye davet ederek hep birlikte 50. yıl pastası kesildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Osman Kaymak, AK Parti, Yusuf Ziya Yılmaz, Fahrettin Ulusoy, Erhan Ulusoy, Eren Günhan Ulusoy
Yorumlar
Haber Yazılımı