Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:14
 
Samsunspor'da Galip Öztürk dönemi
Samsun'da AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş ile Metro Holding Patronu Galip Öztürk arasında uzun yıllardır soğuk savaş yaşandığı bilinirken, son yapılan Samsunspor Kongresi'nde yönetimde Köktaş'a yakın hiç bir isme yer verilmezken yönetim adeta Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluşturuldu.
GÜNDEM Haberi
Samsunspor'da Galip Öztürk dönemi

Galip Öztürk çete davasından tutuklanıp cezaevine girip çıkmasının ardından her platformda tutuklanmasını FETÖ'ye bağlıyordu. Bu çerçevede, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Temmuz 2014 tarihindeki Samsun Mitingi yapacağı gün Galip Öztürk, Sabah Gazetesi'ne paralel yapı ile ilgili açıklamalar yapmış ve gazete yapılan söyleşiyi manşetine taşımıştı.

 

Dönemin Başbakanı Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda konuşma yaparken, Galip Öztürk'ün adamları meydanda patronlarının açıklaması olan gazeteyi mitinge katılanlara dağıtmaya çalıştıklarında olan oldu ve Fuat Köktaş'ın dağıtılmaya çalışılan gazeteleri toplattırarak yerlere attırdığı iddia edildi.

 

Fuat Köktaş'ın iddia edilen bu hamlesi üzerine, Galip Öztürk'ün basın danışmanı kendisine ait bir paylaşım sitesi üzerinden Köktaş'ı paralelin adamı olmakla suçladı. Paralelin üniversitesi olduğu iddia edilen Başarı Üniversitesi Rektörü'nün elinden sertifika alan Köktaş'ın resmi de söz konusu basın danışmanının sayfasında paylaşılmıştı.

 

Daha sonra ikilinin arasındaki soğuk savaş Samsunspor üzerinden de sürdü. Fuat Köktaş'ın desteği ile yönetime gelen Emin Kar başkanlığındaki Samsunspor yönetimi, Galip Öztürk'ü Samsunspor'dan uzak tutarak neredeyse hergün Fuat Köktaş'ın reklamını yaptı. Bu sürecin ardından uzun süre Galip Öztürk Samsunspor'dan uzak tutulurken Pazar günü yapılan Samsunspor Olağan Konresinde oluşturulan yeni yönetimin büyük kısmının Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluştuğu görüldü.

 

Uzun süredir Fuat Köktaş'a yakın isimlerin yönetici olduğu Samsunspor'da, son yapılan kongre ile Fuat Köktaş'a yakın hiç bir isme yönetimde yer verilmediği görülürken, Galip Öztürk'ün holdingine bağlı işletmelerde görev almış olan Haluk Tan, Osman Yılmaz ve Aykut Çepni gibi isimlerin yönetimde yer aldığı görüldü. Bu durum Samsunspor'dan Fuat Köktaş uzaklaştırılırken, Galip Öztürk'e kulüp kapılarının sonuna kadar açıldığı yorumlarına neden oldu.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Samsunspor, AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan, Fuat Köktaş, Galip Öztü
Yorumlar
Haber Yazılımı