Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 09:59
 
Samsunspor'dan tasfiye oldular Öztürk'e koştular
Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'ın tasfiye operasyonu sonucu görevlerinden istifa eden Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Çepni, halen görevine devam eden yönetim kurulu üyesi Haluk Tan ile beraber Gürcistan'da firari olan Metro Holding patronu Galip Öztürk'ün yanına gittiler.
GÜNDEM Haberi
Samsunspor'dan tasfiye oldular Öztürk'e koştular

Samsunspor 29 Haziran 2019 tarihinde kongreye gitmiş ve İsmail Uyanık'ın öncülüğünde yeni yönetim kurulu oluşturulmuştu. Yeni yönetim kurulunun ortaya çıkması üzerine Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ile Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık arasında ipler gerilmişti. Uyanık'ın hazırladığı yönetim listesindeki isimleri Yıldırım'a göstermeden kongreye gittiği ve oluşturulan yeni yönetiminin büyük bir kısmının firari işadamı Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluşması üzerine kulüpte soğuk savaş başlamıştı.

 

Yüksel Yıldırım yaşanan bu gelişmeler üzerine  “Davul bende tokmak başkasında olmaz” diyerek tepkisini ortaya koymuş ve gerginlik kulüp içerisinde uzun zamandır devam etmişti. En son Yıldırım'ın "İki Başlılık" çıkışı yapması üzerine Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Çepni görevlerinden istifa ettiler.

 

Başkan Yıldırım'ın firari işadamı Öztürk'e yakın olan Uyanık ve Çepni'yi Samsunspor'daki görevlerinden uzaklaştırması üzerine Uyanık, Çepni ve Haluk Tan soluğu Gürcistan'da Galip Öztürk'ün yanında aldılar. Galip Öztürk ile toplantı yapan ve toplantı fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinde paylaşan isimlerin toplantıda ne konuştukları bilinmezken, Galip Öztürk'ün kendisine yakın isimlerin Samsunspor'dan tasfiye edilmelerine sinirlendiği ileri sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsunspor, Yüksel Yıldırım, Galip Öztürk, İsmail Uyanık, Haluk Tan, Aykut Çepni, Gürcistan
Yorumlar
Haber Yazılımı