Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 18:18
 
Samsunspor Dernek Başkanlığına Yıldırım aday mı oluyor?
Samsunspor 17-29 Şubat tarihlerinde kongreye hazırlanırken, Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım'ın, Samsunspor'daki çift başlılığa son vermek için dernek başkanlığına kendisinin aday olacağı öne sürülüyor.
SPOR Haberi
Samsunspor Dernek Başkanlığına Yıldırım aday mı oluyor?

Samsunspor'da uzun zamandır çift başlılık kavgası yaşandığı biliniyor. Samsunspor'un şirketinin başında Yıldırım Holding patronu Yüksel Yıldırım bulunurken, dernek yönetimi ise Metro Holding patronu Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluşuyordu. Bu durumu Yıldırım "Çift Başlılık" olarak yorumlamış ve "Davul birinde tokmak başkasında olmaz" diyerek isyan etmişti.

 

Uzun zamandır Samsunspor'da "çift başlılık" tartışmaları sürerken, Yıldırım'ın ısrarlı baskılarıyla Samsunspor Derneği kongre kararı almak zorunda kalmıştı. Samsunspor 17 Şubat'ta kongreye gidecek ve çoğunluğun sağlanması halinde 29 Şubat'ta yapılacak kongre ile yeni dernek başkanı seçilecek. Kamuoyu Yıldırım'ın dernek başkanlığı için kimi işaret edeceğini merakla beklerken, Öztürk'e yakın isimlerin Yıldırım karşısında kongrede liste hazırlığında olduğu kamuoyunda konuşulmaya başladı.

 

Öztürk'e yakın isimlerin liste hazırlığında olduğu kamuoyunda dillenmeye başlaması üzerine Yıldırım'ın kongrede kendisinin aday çıkmaya karar verdiği ileri sürülüyor. Yıldırım'ın kongrede kendisinin aday olması durumunda karşısına liste çıkarılmasının imkansız hale geleceği belirtiliyor. Yıldırım'ın bu atağı ile Samsunspor'da çift başlılık adına bir emarenin kalmayacağı ve kulübün tüm yetkilerinin Yıldırım'ın elinde olacağı, başarının da başarısızlığın da tek sorumlusunun bu hamle ile Yıldırım'ın hanesine yazılacağı dile getiriliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsunspor, Yüksel Yıldırım, Galip Öztürk, Kongre
Yorumlar
Haber Yazılımı