Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 10:51
 
Santral de Öztürk, Samsunspor da Köktaş gol attı
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Metro Holding patronu Galip Öztürk arasındaki güç savaşının yıllardır sürdüğü bilinirken Santral de Öztürk, Samsunspor da ise Köktaş gol attı.
GÜNDEM Haberi
Santral de Öztürk, Samsunspor da Köktaş gol attı

AK Parti iktidarı ile yıldızlarının parladığı bilinen Metro Holding patronu Galip Öztürk ile AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın Samsun'da yıllardır aralarında güç savaşı yaşadıklarını biliniyor. Bu güç savaşı siyasetten yargıya, iş dünyasından spora kadar birçok alanda hız kesmeden devam ediyor. Galip Öztürk'ün Samsun'daki gücünü kırmak için Fuat Köktaş'ın uğraş içerisinde olduğu öne sürülürken, Galip Öztürk'ün ise Fuat Köktaş için geçmişte FETÖ'cü ithamlarında bulunduğu kamuoyuna yansımıştı.

 

Köktaş-Öztürk gerginliği son dönemde Çarşamba'ya kurulmaya çalışılan Biyokütle Enerji Santrali ve Samsunspor üzerinden sürdüğü gözleniyor.  Çarşamba'ya kurulmaya çalışılan santralde Fuat Köktaş santral yanlısı tavır sergilerken Galip Öztürk ise santral karşısında yer alıyor ve tüm gücüyle santrale karşı eylemlerle kendine yakın isimler üzerinden damga vuruyor. Santralin yanı sıra ikilinin güç savaşı Samsunspor üzerinden de devam ediyor Samsunspor'un şirketinin başında bulunan Yüksel Yıldırım'ın Fuat Köktaş'a yakın isim, Samsunspor Dernek Başkanı İsmail Uyanık ve yönetimi ise Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluştuğu biliniyor.

 

Önceki gün Galip Öztürk'ün karşı olduğu santrale Samsun 3. İdare Mahkemesi,  durdurma kararı verdi. Bu kararla Galip Öztürk'ün Fuat Köktaş'a gol attığı kamuoyunda yorumlanırken, mahkeme kararının verildiği günün akşamı Fuat Köktaş'a yakınlığıyla bilinen Yüksel Yıldırım atmış olduğu twit ile Samsunspor'da iki başlılık imasında bulundu. Twit üzerine santralin durdurma kararından birgün sonra Galip Öztürk ile ismi anılan Samsunspor Dernek Başkanı İsmail Uyanık, "İki Başlılık" göndermesi yaparak istifa etti.

 

Mahkemenin santral kararının hemen peşine Samsunspor Dernek Başkanı İsmail Uyanık'ın istifa etmesi kamuoyunda tesadüf olamayacağının dillenmesine neden oldu. Kamuoyunda santralde Fuat Köktaş'a gol atan Galip Öztürk'e Köktaş'ın anında Samsunspor üzerinden  cevap verdiği ve ikilinin arasında yaşadığı güç savaşının şuan 1-1 olduğu dile getiriliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Fuat Köktaş, Galip Öztürk, Samsunspor, Yüksel Yıldırım
Yorumlar
Haber Yazılımı