Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 08:55
 
Santral karşıtı çıkış yaptı bakanlıkta görevi kaptı
Çarşamba Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Dündar bugün itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Hukuk Danışmanı olarak göreve başlıyor.
SİYASET Haberi
Santral karşıtı çıkış yaptı bakanlıkta görevi kaptı

Çarşamba Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Dündar, yakında yapılması beklenen bakanlar kurulu revizyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı olacağına kesin gözle bakılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın referansı ile bakanlıkta bugün göreve başlıyor. Bakanlıkta hukuk danışmanı olarak göreve başlayacak olan Dündar'ın bakanlık görevine atanmadan önce geçici olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ servisinde işe başlatılmıştı.

 

Dündar'ın Samsun Büyükşehir Belediyesi ve hemen ardından bakanlıkta göreve başlaması akıllara kısa süre önce Çarşamba'da kurulmaya çalışılan biokütle enerji santrali aleyhine yaptığı çıkışı getiriyor. Çiğdem Karaaslan başta olmak üzere tüm AK Parti'li isimler santral lehinde açıklamalar yaptığı bir dönemde Hüseyin Dündar basına santral karşıtı açıklamalar yaparak gündeme gelmişti. Santral konusunda AK Parti'li isimlerin tam tersi bir duruş sergileyen Dündar'ın santral çıkışının hemen ardından bakanlıkta göreve başlaması şaşkınlığa neden oldu. Bu durum Dündar'ın susması için verilen görev olarak yorumlandı.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Çiğdem Karaaslan, Hüseyin Dündar, Çarşamba, Santral, SASKİ
Yorumlar
Haber Yazılımı