Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 07:55
 
Santrali Türkiye, Samsun Etik Haber'den öğrendi!
Samsun’un Çarşamba İlçesinde Oltan ve Köleoğlu Elektrik ve Enerji Üretimi Tic. A.Ş. tarafından Biyokütle Enerji Santrali kurulacağını Türkiye, 16 Eylül Pazartesi günü "Terme'de kurulamayan santral Çarşamba'ya kuruluyor" başlığıyla Samsun Etik Haber'de yayınlanan haber ile öğrendi.
GÜNDEM Haberi
Santrali Türkiye, Samsun Etik Haber'den öğrendi!

Samsun'un Terme İlçesi'nde kurulmak istenen termik santral oluşan tepkiler üzerine durdurulmuştu. Şimdi ise Çarşamba Ovası'nın kalbi olan Çarşamba'ya bağlı Eğercili Mahallesi sınırları içerisinde Trabzon Yomra adresine kayıtlı Oltan ve Köleoğlu Elektrik ve Enerji Üretimi Tic. A.Ş. tarafından Biyokütle Enerji Santrali kurulması çalışmalarına başlanıldı. Kamuoyundan sır gibi saklanan santral kurma çalışmalarını Samsun Etik Haber 16 Eylül Pazartesi günü gazetecilik başarısı göstererek Çarşamba'ya santral kurulduğunu tüm Türkiye'ye duyurdu.

 

Samsun Etik Haber'in yayınladığı haber ile gizli kapaklı yürütülen santral kurma çalışmaları kamuoyu tarafından öğrenilmesi üzerine santralin Çarşamba Ovası'nda kurulamayacağını vurgulayan halk büyük tepkiler gösterirken, santral mahkemeye taşındı. Tarımsal Sit Alanı ilan edilen Çarşamba Ovası'nda santral kurulmasının mümkün olmadığı görüşü dillendirilirken, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vereceğine inanılıyor.

 

Türkiye'nin santral kurulduğunu öğrendiği o haber:

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Çarşamba, Terme, Santral
Yorumlar
Haber Yazılımı