Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 04:10
 
Şark kurnazı vekilin oyunu bozuldu!
AK Parti Genel Merkezi tarafından ANDY-AR isimli şirkete yaptırılan kamuoyu araştırmalarının Samsun'da dahil bazı illerde manipüle edilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanıltılmak istendiği iddiası üzerine tekrar anket çalışmasına başlanmasıyla 14 Aralık'ta açıklanması beklenen adayların 20 Aralık'a kaydırıldığı öğrenildi.
SİYASET Haberi
Şark kurnazı vekilin oyunu bozuldu!

AK Parti, Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamış, ilçeleri ise 14 Aralık'ta kamuoyuna açıklayacağı kaydediliyordu. Fakat geçtiğimiz hafta bir belediye başkan adayının basın kuruluşlarına AK Parti'nin yaptırdığı anketlere, Samsun'da bir milletvekilinin anket şirketine nüfuz ederek anketleri manipüle ettiği iddialarını servis etmesi üzerine adaylık açıklamasının 14 Aralık tarihinde yapılmasını engellediği öğrenildi.

 

Anketlere Samsun'da bir milletvekilinin müdahale ederek kendisinin desteklediği adayların birinci çıkmasını sağladığı iddiaları üzerine AK Parti Genel Merkezi tarafından tekrar Samsun'da anket yapmasının ardından anket sonuçlarının değiştiği, daha önce milletvekilinin verdiği 3'er ismin sorulduğu anketlerde diğer aday adaylarının da eklenmesiyle, vekilin desteklediği adayların dereceye dahi giremedikleri öne sürülüyor.

 

Yeni anket sonuçlarının çok farklı çıkması üzerine AK Parti Genel Merkezi'nin adaylık çalışmalarına sil baştan başladığı ve bu yüzden 14 Aralık'ta açıklanması beklenen adayların en erken 20 Aralık'ta açıklanacağı belirtiliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: AK Parti, Samsun, Anket,
Yorumlar
Haber Yazılımı