Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 07:42
 
SELMA GÖKÇEN'E AÇIK MEKTUP!
GÜNDEM Haberi
SELMA GÖKÇEN'E AÇIK MEKTUP!

Siz bir siyasi partinin (İktidar Partisinin) Doğu Anadolu'da Ağrı ilinin Belediye meclis üyesi olarak görev yapıyorsunuz sanıyorum. Size çalışmalarınız da öncelikle başarılar diliyorum!

 

Sizi belediye meclis üyesi olarak seçen Ağrı ili seçmenlerini de buradan Samsun'dan saygıyla selamlıyorum.

 

Selma Hanım siz anne misiniz?

 

Selma Hanım siz hiç kuşkusuz bir annenin evladısınız!

 

Selma Hanım bir empati yaparak mı bu  (Kimse açlıktan kendini yakmaz. Öyle olsaydı Nijerya, Çad, Zambiya, Haiti, Madagaskar, Yemen ve Sierra Leone gibi ülkelerde insan kalmazdı. Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez) yorumu yaptınız?

 

Durun ben söyleyeyim kesinlikle böyle bir düşünceyle bu yorumu yapmadınız! Sizin sanıyorum tuzunuz oldukça kuru. Siz sanıyorum hiç açlık nedir bilmiyorsunuz. Siz sanırım hep karnı tok sırtı pek yaşamınızı idame ettirdiniz.

 

Ağrılı seçmenlerden kendinize oy isterken acaba hangi vaatlerde bulundunuz da Ağrılı seçmenler sizi seçtiler bunu çok merak ediyorum.

 

Selma Hanım siz bir anne iseniz eğer sizin çocuğunuz aç ve açıkta kalsaydı ne yapardınız? Gidip iş arar mıydınız? Çocuklarınızı doyurmak onları bu kara kışta bir lokma ekmek, bir tas sıcak çorbayla doyurmak için hangi yollara başvururdunuz?

 

Yurtta kimseden gık ses çıkmaz iken siz neden bu konuda yukarıda belirttiğim yorumu yaptınız? Size bu yorumunuzdan ötürü birileri madalya verdiler mi? Yoksa bizim gibi sizi kınadılar mı?

 

Eğer siz anne iseniz ben sizin anneliğinizden endişeliyim. Bir anne çocuklarına ekmek alamayan, bir tas sıcak çorba içiremediği için kendisini yakıyorsa devletin temsil edildiği Hatay Valiliği önünde yaşamını yitiriyor ise bunun sorumlusu size Adem Yarıcı'mıdır?

 

Yoksa Adem Yarıcı’yı işsiz bırakıp kendisini yakarak intihar etmesine neden olacak nedenler midir?

 

Selam hanım, sizin açıklamalarınız anladığım kadarıyla sanıyorum Ağrı'da her şey güllük gülistanlık gibi görünmekte. Ama inanın bana Samsun gibi bir büyük şehir bile Kübra bebek açlıktan yaşamını yitirdi. Bunu sizde bir siyaseti olarak kesin duymuşsunuzdur. Gerçi duysanız ne ifade eder ki? Bir kaç gün öncesi yaşamını yitiren bir baba için kullandığınız ifadeler, yenilir yutulur cinsten değildi.

 

Selma Hanım acaba bu yorumunuzdan ötürü pişman oldunuz mu? Oldunuz ise kamuoyundan daha da çok Adem Yarıcı’nın ailesinden özür dilediniz mi? Eğer böylesine bir erdemliliği yaptınız ise sizden ben bir insan, bir baba ve bir dede olarak defalarca kez özür diliyorum. Paylaştığınız yorumunuz tepkiler alınca hemen silmeniz de sizin ne kadar ürkek olduğunuzun işaretidir.

 

Selma Hanım sizin sosyal medyada ki hesaplarınıza şöyle bir göz attım ve paylaşımınızı yayından kaldırdığınızı gördüm. Neden yayınladınız? Neden yayından kaldırdınız? Sizi korkutan ne oldu? Acaba vicdanınız mı? Yoksa partinizin büyüklerinden aldığınız olumsuz tepkiler mi neden oldu yorumunuzu yayından kaldırmanıza?

 

Bir türlü aklım ve havsalam almıyor. Bir yurttaşımız aç olduğunu göz göre göre kamunun açık olan bir alanında yetkili kişilere duyuruyor. Ardından olması gereken müdahaleler yapılıyor. Ancak ne yazık ki Adem yarıcı kurtarılamayarak yaşamını yitiriyor. Bunda sizin karınız ne oldu? Neden böylesine saçma sapan aslı astarı olmayan bir açıklamaya ya da yoruma imzanızı attınız?

 

Kocaman bir il olan Ağrı'nın belediye meclis üyesisiniz. İnsanlar size inanmışlar ve güvenmişler oy vererek bu mercie taşımışlar. Ancak siz büyük bir işgüzarlıkla üzerinize vazife olmayacak bir işe kalkışarak yaşamını yitiren bir babanın ardından affedilmeyecek kadar sorumsuz yorumunuzla gündeme şak diye oturdunuz.

 

Çok mutlu musunuz? Adınız tüm ülkede olduğu gibi dünya ülkelerinde de duyuldu. Artık bundan böyle dünya düzeyinde de istediğiniz gibi siyaset yaparsınız ve istediğiniz yerden belediye meclis üyesi olursunuz. Mesela Hatay'dan başlayabilirsiniz siyasetçiliğe devam etmeye.

 

Selma Hanım siz inanın bana hiç iyi bir siyasetçi değilsiniz!

 

Siz dünya görüşünüzle insanlara umut değil umutsuzluk dağıtmaktasınız. Yukarıda da ifade ettiğim gibi lütfen oturup bir empati yapın ve kendinizi Adem Yarıcı'nın yerine koyun bakalım neler düşüneceksiniz?

 

Adem Yarıcı, bana göre onurlu bir şekilde yaşamını yitirip bence cennete gitti. Ancak, sizin böyle bir açıklamanız sizi uhrevi hayatta nerelere koyacak çok merak ediyorum.

 

Size ne diyeceğimi bir türlü kestiremiyorum. Siz bu yorumunuzu yaparken hangi düşünce haliyle yaptınız? Siyasetçi yüzünüzle mi? Anne yüzünüzle mi? İnsan yüzünüzle mi? Hangi yüzünüzle yaptınız bu yorumunuzu? Hepsi

 

Neden de önemlisi yorumu yaptınız yapmasına ama neden size göre doğru bulduğunuz yorumunuzu aldığınız tepkilerin ardından yayından kaldırdınız? Umarım Ağrı'da böyle bir rezalet yaşanmazda sizin dilinize düşmez insanlarımız.

 

Size bundan sonraki siyasi yaşamınızda başarılar(!) diliyorum.  Dilerim açlıktan sizde kıvır kıvır kıvranmazsınız. Adem Yarıcı gibi bir gün çocuklarım aç diyerek Ağrı Valiliği binası yada belediyesi önünde canınıza kıymazsınız. Siz üzülmediniz ama ben sizin için de üzülürüm.

 

Adem Yarııcı'ya Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Selma hanım sizi de nefretle kınıyorum...

 

CHP Samsun Eski İl kadın Kolları Başkanı Elif Egem Çakır'da Selma Gökçen'e bir iki kelamda bulundu.

 

 "Hayat insanlara her zaman eşit şartlar sunmuyor. Özellikle son yıllarda ülkemizdeki günümüz şartları neler diye düşünmeden edemiyorum.

 

Zor çok zor. Yasamak zor, çocuk bakmak zor, yemek yiyebilmek, giyinmek nasıl zor. Özellikle son zamanlarda yaşanan inanılmaz üzücü olaylar hepimizi derinden yaralıyor. İnsanlar çocuklarına,ailelerine bakamadıkları için, iş bulamadıkları için en zor kararı veriyorlar. Ölmeyi. Sadece bir kelime değil  bu.Önünde arkasında acı var.Yoksulluk var, çaresizlik var, açlık var. Ama en acısı bu ölümleri  hiçe sayarak hiç bir acı duymadan ya da üzüntü dahi yaşamadan safi kendi çıkarları için bu  ölümleri dalga geçer gibi yazan insanlarımız var. Çocukları aç olduğu için iş bulamadığı için kendini yakan Adem Yarici sadece iş istiyordu.Çocuklarına ekmek istiyordu.  Bu sözleri sarfeden kişilerin insanlıklarını sorgulamaları lazım. Gün gelecek ihtiyaçları olacak" diye açıklamada bulundu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: SELMA, GÖKÇEN'E, AÇIK, MEKTUP!,
Yorumlar
Haber Yazılımı