Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 21:04
 
SESOB Başkanı Güler, 'Temlik koymadığım için mi kovuldum?'
Başkan İsmail Uyanık tek aday olarak girdiği Samsunspor kongresinde Samsun'da 36 bin üyesi bulunan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler kongre salonundan kovuldu. Konuyla ilgili Güler, "Samsunspor'u halktan uzaklaştırarak tekellerine almaya çalışıyorlar" dedi.
GÜNDEM Haberi
SESOB Başkanı Güler, 'Temlik koymadığım için mi kovuldum?'

Samsunspor Olağan Genel Kurul Kongresi Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşti. Mevcut başkan İsmail Uyanık tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Kongrede İsmail Uyanık'ın Samsunspor'u bırakıp şehir dışına gittiği yıllarda yönetimde yer alan ve yine Adnan Ölmez'in Samsunspor Başkanlığı yaptığı dönem kulüp yöneticisi olan SESOB Başkanı Hacı Eyüp Güler kongre salonunda kulüp müdürü ve beraberindekiler tarafından dışarı çıkarıldı.

 

Kendisine yapılan uygulamaya bir anlam veremediğini kaydeden Hacı Eyüp Güler, "Ben Samsun'da 36 bin üyesi bulunan SESOB'un başkalığı yapmaktayım. Bu nedenle protokolde yerim olmasına rağmen, protokole yine oturmayıp arka taraflara oturmama rağmen, kendisini Samsunspor Kulüp Müdürü olarak tanıtan bir şahıs beraberindekilerle birlikte kongrede yerim olmadığını belirterek kongreden çıkmam istenmiştir" dedi.

 

Kendisinin uzun yıllar Samsunspor'da yöneticilik yaptığını ve verdiği para yardımlarına karşı Samsunspor'a temlik koymayan belki de tek isim olduğunu kaydeden Güler, "Ben yıllarca Samsunspor'da yöneticilik yaptım ve kulüpte ismi şaibe ile anılmayan birkaç isimden birisiyim. Yaptığım nakli yardımları dahi bağış olarak kaydettim ve Samsunspor'a tek kuruş temlik koymayan ender yöneticilerden biriyim. Temlik koymayarak Samsunspor'u zor durumda bırakmadığım için mi bu saygısızlık bana yapılmıştır? Görev yaptığım dönemde ne bir lekem vardır ne bir yanlışım. Yalnızca hizmet ettim. Neden bana bu saygısızlığın yapıldığını bilmiyorum" diye konuştu.

 

Yapılan işlemin planlı bir komplo olabileceğini öne süren Güler, "Samsunspor'un eski yöneticisi, 36 bin üyesi bulunan SESOB'un başkanı ve Samsunspor üyesi olmama rağmen salondan çıkarılmam karşısında orada bulunan İsmail Uyanık ve yönetimi sessiz kalmıştır. Bu sessizlik karşısında yapılan saygısızlığın sorumlusunun İsmail Uyanık olduğu fikri oluşmaktadır. Yapılan saygısızlığın altındaki neden Samsunspor'u halktan kopartarak bir kaç ismin tekelinde bir kulüp haline getirmeye mi çalışılıyor tezi akıllara gelmekte" diye belirtti.

 

Kendisinin muhalif olmamasına rağmen yapılanlar karşısında üzgün olduğunu kaydeden Güler, "İsmail Uyanık ya 36 bin üyesi bulunan bir kuruluşun başkanına yapılan saygısızlığın sorumlularını ortaya çıkarıp hesap sormalı, eğer susup yutkunuyorsa yapılan saygısızlığın sorumlusu olduğunun Samsunspor kulübü olarak kabul edeceğiz. Kimsenin Esnaf camiasının temsilcisine bu saygısızlığı yapamaz. Eğer amaç Samsunspor'u halktan kopararak kendi tekellerinde bir kulüp yapmak ise bunu asla müsaade etmeyeceğimizi bilmeleri gerekmekte. Samsunspor, Samsun'un markasıdır. Kimsenin tekelinde olamaz" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Samsunspor, Hacı Eyüb Güler, İsmail Uyanık
Yorumlar
Haber Yazılımı