Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 18:35
 
SEVİLEN ESER 'KANLI NİGAR' SAMDOB’DA
Geçtiğimiz sezon sahneye koyulan ve seyircisi tarafından büyük beğeni toplayan “Kanlı Nigar” müzikali 22 Aralık 2018 Cumartesi akşamı seyircisiyle buluşacak.
SANAT Haberi
SEVİLEN ESER 'KANLI NİGAR' SAMDOB’DA

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nden geçtiğimiz sezon sahneye koyulan,bizden hikayelerin yer aldığı “Kanlı Nigar” müzikali, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 20:00’deSamsunlu sanat severler için sahnelenecek.İzleyicisinden büyük beğeni toplayan eserin bestesi Cem İdiz, rejisörlüğü Haldun Özörten’e ait. Müzikal 2019 yılında da sahnelenmeye devam edecek.

 

Karagöz Hacivat gölge oyunu olan “Kanlı Nigar”, Özlem Belkıs’ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.                         

 

22 Aralık 2018 Cumartesi 20.00’deAydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek olan “Kanlı Nigar” müzikalinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa açılmıştır. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açıktır.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: SEVİLEN, ESER, 'KANLI, NİGAR', SAMDOB’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı