Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 18:47
 
SEYYAH KONSERİNE YOĞUN İLGİ
Rumeli’den Erzurum’a… Aşina olduğumuz türkülerin acıklı ve sevinçli hikayeleri Samsun Devlet Opera ve Balesi sahnesinden gönüllere dokunmaya hazırlanıyor.
SANAT Haberi
SEYYAH KONSERİNE YOĞUN İLGİ

Dünya prömiyeri Eylül ayında “Seyyah” anlatımlı konseri, sanatseverlerin yoğun isteği üzerine, 19 Kasım 2019 Salı akşamı tekrar seyirci ile buluşuyor. Samsun seyircisinin yoğun ilgi göstererek biletlerini günler öncesi tükettiği konserde, türkülerin unutulmaya yüz tutmuş hikayeleri tekrar gün yüzüne çıkıyor..

 

Türkülerin özgün yapılarının korunarak modern bir sentezle seslendirileceği “Seyyah” adlı anlatımlı konserin müzik düzenlemeleri ve aranjmanı Onur Altıparmak’a, rejisi Burak Ölmez’e ait. Eserin koreografisini İ. Görkem Cengiz, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.

 

Tek bölümden oluşan “Seyyah” konserinde sopranolar; Betül Uzunoğlu,  Gamze Barhan, Ezgi Özer, tenorlar; Dinçer Gökçe,  Metin Bayram, Özer Öndeş ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Koro Sanatçısı Tuğba Akatay’ın solist olarak yer alacak. Konserde solistlere Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve bale sanatçıları Sıla Aşık, Hakan Aydemir ve Damla Güven eşlik ediyor. Seslendirilecek türkülere dair detayları, anlatıcı Eray Dönmez seyirciler ile paylaşacak.

 

Seyyahımız; büyük bir coğrafyaya yayılan ve dilden dile gezen türkülerimizi, elinde bavulu ve biriktirdiği hikayeleri ile teker teker önümüze sererken seyircilere duygusal anlar yaşatacak.

 

“Seyyah” adlı anlatımlı konseri 19 Kasım 2019 Salı günü Aydın Gün Salonu’nda saat 20.00’da gerçekleştirilecek. Samsun Devlet Opera be Balesi’nin sahneleyeceği eserlerin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Bale gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: SEYYAH, KONSERİNE, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı