Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:29
 
Sinecek siyasete mi oynuyor?
Her seçimde belediye meclis üyesi aday adayı olan ve aday yapılmayan Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Samsun'un neredeyse bütün billboardlarına reklamını vermesi "Yoksa yine adaylık çalışması mı yapıyor?" sorusunu akıllara getiriyor
GÜNDEM Haberi
Sinecek siyasete mi oynuyor?

Samsun'da 6 kooperatif faaliyet gösterirken, yalnızca Metin Sinecek'in kendi resmiyle kooperatif reklamlarını şehrin dört bir yayındaki billboardlarda yayınlaması, "Sinecek ne yapmaya çalışıyor" sorusunu sorduruyor. 2007 yılında hem CHP hemde ANAP üyeliği bulunduğu için, o dönem gazetelerde "2 Yüzlü Siyasetçi" başlığıyla haberler yayınlanmıştı. Daha sonra AK Parti'ye üye olan Metin Sinecek yapılan bütün yerel seçimlerde AK Parti'den Atakum Belediye Meclis üyeliğine aday adayı olmuş ama hiçbirinde aday yapılmamıştı.

 

  Metin Sinecek'in reklam çıkışı, Türkiye'de erkek seçim olabilir mi tartışmalarının yapıldığı bu günlere denk gelmesi, "Yoksa Sinecek, baskın seçim ihtimaline karşı altyapı çalışması içerisinde mi" sorusunu sorduruyor. Esnafa verilen kredilerden kesilen paralarla ayakta kalan kooperatifin, elde ettiği kaynağı tüzüğü gereği yine esnaf için kullanması gerekirken, kooperatif bütçesini reklamlara harcaması, "Verilen reklamların kooperatif üyelerine ne faydası var? Kooperatif bütçesini yoksa kendi siyasi reklamın için mi kullanıyorsun" eleştirilerine neden oluyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Sinecek, siyasete, mi, oynuyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı