Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 03:26
 
SUN EXPRESS İLE SAMSUN-İZMİR MACERASI!
GÜNDEM Haberi
SUN EXPRESS İLE SAMSUN-İZMİR MACERASI!

Tarih 10 Aralık 2018 yani Pazar gecesini pazartesine bağlayan 01.00 sularındaydı. İnsanlar 09.12.2018 tarihinde Pazar akşamı saat 22.50’de Samsun’dan, İzmir’e uçmak için Çarşamba havaalanındaydılar.

 

Bütün bilet işlemlerini bagaj işlemlerini bitirdiler.  Uçaklarına giriş için 2 nolu kapı önünde beklemeye koyuldular. Her türlü işlem bitti. Bagajlar uçağa yerleştirildi. Geriye sadece bilet kontrollerinden sonra uçağa binmek kaldı. Kimseden en ufak bir açıklama yok ve insanlar kuzu kuzu sessizce beklemekteydiler.

 

Çarşamba havaalanında artık beklemeye dayanamayan bir yolcu gördüğü ilk görevliye neden halen uçağa gidemediklerini sorduğunda bir 15 dakika kadar rötar olacağını ifade etti.  Yolcular bu kadar bekledik geç  olsun güç olmasın mantığı ile 15 dakikayı da geçen bir bekleme sürecinden sonra açıklama yapmayan yetkiliye tekrar sordular ve aldıkları yanıt 55 dakika daha bekleyeceğiz dediler.

 

Bu arada görevlilerin biri gidiyor diğeri geliyor ve ellerindeki telsizlerle sürekli birileri ile irtibat halindeydiler.  Aradan yaklaşık bir saati aşan bir zaman geçti. En sonunda ellerinde telsiz olan görevlilerde bir açıklama yapmak zorunda kaldılar ve İzmir Adnan Menderes Havaalanında yoğun sisten dolayı hiçbir uçuş yapılamadığını ve uçuşun sabah saat 10.12.2018  tarihinde saat 10.00’da olacağını ve herkesin isimlerini alacaklarını onları havaalanı  sevisi yapan otobüs servisi ile Serra Otele göndereceklerini ifade ettiler.

 

Saatler ilerledikçe ilerledi ve sonunda Çarşamba Havaalanından Samsun merkeze yolcu çekmekle yetkili olan servis geldi. Yolcular tabiki de servis gelmeden uçaktan indirilen bagajlarını aldılar. Servis otobüsüne herkes kendi bagajlarını gelişi güzel yerleştirdiler. Bir müddet beklemeden sonra otobüsler ve minibüs peş peşe havaalanından ayrıldılar. Bizim bindiğimiz otobüste 3 bebek, 2 engelli ve totalde 44 yolcu vardı. Otobüsün direksiyonuna oturan yaşının çok genç olduğu fiziğinden belli olan genç havaalanından bir hışımla çıktı. Biz dedik ki inşallah başımıza bir iş gelmeden otele kadar varırız. Henüz yolumuzun 5. yada 7. Kilo metresinde kaptanın araç sürmesinden şüphelenen kontrol noktasında trafik polisi durdurdu bizi. Kaptandan evrakları istedi. Kaptan bir o yana bir bu yana kıvrandı elinde telefonla bir onu bir bunu arayıp durdu. Polis ısrarla ehliyet ve takoğrafı istediğinde ehliyet ve takoğrafın olmadığını söylediğinde bütün yolcular çileden çıktılar.

 

“Bu nasıl iştir? Resmen kendimizi celladın ellerine teslim etmişiz. Böyle bir rezalet olmaz. Biz canımızı yolda mı bulduk? Bu servis sahibi buna nasıl müsaade ediyor? Bu eylemin mutlaka hukuki ve cezai yaptırımı olmalıdır.  Berbat olan uçuşumuz birde canımızı tehlikeye atmakla devam ediyor. Nedir bizim bu çektiklerimiz? Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.” 

 

Kontrol noktasındaki otobüsü durduran trafik polisi, “ehliyetsiz  havaalanı servis kaptanına ehliyetli ve yetkili bir kaptan gelene kadar aracınızı bekletmek zorundayız dedi. Hemen çağırın gelsin bu insanlar daha fazla mağdur olmasınlar” dedi.

 

Aradan çok geçmeden asıl ehliyetli ve yetkili bir kaptan geldi ve yolcuları Samsun merkezinde bulunan Serra Otele kadar götürdü.

 

Serra Otelde de bir saat kadar beklemenin ardından herkes odalarına çekildiler.  Odada son bir kez uçak firmasının çağrı merkezini aradık ve bize verilen yanıt uçağınız sabah saat kesin olarak 11.30 beyefendi dedi ve karşılıklı telefonlarımızı kapattık.

 

Tam uyumaya geçecektik ki oda telefonu ve resepsiyon görevlisi beyefendi kahvaltınız saat 05.30’da hazırdır. Saate baktık saat 05.00 ve hemen hazırlanıp restorana gittik. Kahvaltıyı yaptık. Yine aynı senaryo herkes kendi bagajını itişe kakışa bagajlara yerleştirdiler. Servis kaptanı direksiyondan inmeden yolcuların yerlerini almasını bekledi ve sonunda yeniden Çarşamba havaalanına yolculuğumuz başladı.

 

Havaalanında yeniden girişler ve Check-inler  derken saat 09.00 da uçakta yerlerimize oturduk.

 

Bu kez kaptan İzmir’e 1 saat 35 dakika süren bir yolculuğumuz olacak dedi. Ne gezer İzmir’e 2 saat sonra indik.

 

Bütün bu olumsuzluklardan sonra yolcular havaalanına indikten sonra    “Samsun’da havaalanı servisi kullanmayacağız ve bir daha Sun Express ile yolculuk yapmayacağız. Paramızla rezaletin son perdesini oynadık” dediler.

 

Sun Express’in Samsun’da görevlendirdiği yetkililerden, çağrı merkezinde ki her şeyden bir haber görevlisine kadar  yolcularına yaşattıkları bütün bu olumsuzluklardan ötürü kesinlikle ve derhal tek tek ulaşıp özür dilemesi gerektiğini düşünüyoruz ve bunu hak ediyoruz. Otele yerleştirmekle havaalanı servisi ile götürüp getirmekle sorunu çözdüğünü kesinlikle düşünmemeliler.

 

Hatanın biz yolculara göre en büyüğünü ise  Çarşamba havaalanından Tekkeköy, Canik, İlkadım, Atakum ve sonraki ilçelere yolcu çeken ve  10 Aralık 2018  tarihinde 01.00 sularında ehliyetsiz araç  ile yolcuların hayatlarını tehlikeye atan Bafaş otobüs işletmesinin de derhal bütün yolculardan özür dilemeleri gerekmektedir.

 

Bafaş’ın en yetkilisi olan Şükrü Şen, ile telefonda görüştüğümüzde, “Üzerine düşen görevi yaptığını, ehliyetsiz araç süren muavinlerinin iş akdini derhal alternatifsiz ve tazminatsız fesih ettiklerini verdikleri telafi edilemez hatadan ötürü de özür dilediklerini ifade” etti.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: SUN, EXPRESS, İLE, SAMSUN-İZMİR, MACERASI!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı