Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:41
 
Süslü: Atatürk konusunda AK Parti'yi samimi bulmuyor!
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, AK Parti'nin, Türk Milleti'nin Atatürk'e olan düşkünlüğünü 2019 yılındaki Başkanlık Seçimleri'nde hedeflerine ulaşmak için araç yaptıkları görüntüsünün oluştuğunu belirterek, "Umarım bizi bu konuda yanıltırlar" dedi
SİYASET Haberi
Süslü: Atatürk konusunda AK Parti'yi samimi bulmuyor!

Her 29 Ekim'de 10 Kasım'da hastalananların bu yıl hastalanamadıklarını belirten Süslü, "Türkiye’nin özellikle 15 Temmuz kahpe darbe kalkışmasından sonra Atatürk'ü daha iyi anlayıp kavradıklarını düşünüyorum. Akabinde de İYİ Parti'nin ortaya çıkmasıyla Türk Milleti'nde de karşılık bulmasıyla, AK Parti'nin de kendisine çeki düzen vermesinin önünü açmış oldu.  AK Parti, Atatürk'ü keşfetmiş oldu. İnşallah umuyorum ki, takkiye yapmıyorlar ve Atatürk'ü iyi anlayıp onun ilkelerini, onun inkılaplarını idrak edip özümseyebilmiş olsunlar. Ama buna inanmakta çok kolay değil" dedi.

 

  AK Parti'nin Atatürk konusu ile ilgili duruşundaki değişimi Türk Milleti'ne inandırabilmeleri için öncelikle duruşlarını, çizgilerini, tavırlarını ve yönetme anlayışlarını düzeltmeleri gerektiğini söyleyen Süslü, "Sadece Anıtkabir ziyareti veya onu anan bir iki konuşmayla Atatürk'ü anladıklarını ispat edemezler. Duruşlarıyla, tavırlarıyla da özgürlüklerinin önünü açmaları, demokrasiyi güçlendirmeleri adına yapacakları açılımlarıyla bunu htirmeleri lazım. Şuan yapılan sadece milletimizin Atatürk'e olan düşkünlüğünü 2019 yılındaki Başkanlık Seçimleri'nde kullanmak ve hedeflerine ulaşmakta araç yaptıkları görünüyor. Bunu da Türk Milleti yemeyecek, yutmayacaktır. Eğer samimilerse bunu icraatlarıyla ortaya koymaları gerekecektir" diye konuştu.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Süslü:, Atatürk, konusunda, AK, Parti'yi, samimi, bulmuyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı