Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 12:25
 
Süslü, 'MHP bizim muhattabımız değil'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında Aytun Çınar'ı eleştirmesi üzerine İyi Parti'nin Samsun İl Başkanı Ömer Süslü MHP'nin muhatapları olmadığını, asıl muhataplarının AK Parti olduğunu söyledi
SİYASET Haberi
Süslü, 'MHP bizim muhattabımız değil'

Ömer süslü, "Biz siyasetin tıkanmışlığından bahsediyoruz., muhalefetin çözüm üretemediğinden, iktidara alternatif olamadığından ve hatta iktidarın yönetemediğinden bahsediyoruz. İyi şeyler söylemek ve yeni bir tarz getirmek istiyoruz. Kavga etmeden ayrıştırmadan Türk milletinin sorunlarını önce tespit etmek sonrada çözüm üretmek istiyoruz. Bu anlamda hiç kimseyle kavga edecek karşılıklı diyaloga girecek işlerden kaçınıyoruz" dedi.  

 

Süslü, "Genel Sekreterimiz Altuğ Çınar bir makalesinde, MHP’nin artık oy anlamında bitmek üzere olduğunu belirtmiştir. MHP tüzüğünde yazan, parti programında yazan 1 Kasım ve 7 Haziran seçimlerinden önce milletin karşısına çıkıp oy istediği parlamenter demokrasiden yana hatta güçlendirilmesinden yana olduğunu, başkanlık sisteminin Türkiye için bir ayrışma bir parçalanma olduğunu söylemesine rağmen tam tersi anlamda koltuklarını sağlama almak için koltuklarına karşılık başkanlık seçimlerinin önünü açarak kendi seçmenine ihanet etmiştir. Bu anlamda da MHP içerisindeki insanların yüzde 80'i referandumda kendi genel merkezine rağmen hayır oyu kullanmıştır. Bu söylemleri dillendirmiştir Altuğ bey ve bende bu söylemine katılmaktayım" diye konuştu.  

 

 

Süslü, "Biz MHP ile polemiğe girmek istemiyoruz ve ülkücülük İyi Parti'de layıkıyla temsil edilmektedir. Bunun yanında Türkiye'de farklı görüşlerinde temsil edildiği, birlik beraberlik içerisinde kimsenin gömleğini çıkartmadan, vatanseverlik üniformasını giyerek yer alacağı bir partiyiz. Devlet Bahçeli, İyi Parti ile uğraşmak yerine Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili çözümler üretebilse ve keşke 45 yıllık ülkücü bir partiyi iktidara taşıyabilecek çözümler ve söylemler geliştirebilse. Bakıyoruz şuan iktidarın gölgesi altında siyasetine devam etmeye, onların gücüyle hareket etmeye çalışıyorlar. Bunu çok doğru bulmuyoruz. Bizim siyasi muhatabımız MHP değil AK Parti'dir" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Süslü,, 'MHP, bizim, muhattabımız, değil',
Yorumlar
Haber Yazılımı