Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 08:10
 
Tekin, 'AK Parti bizim çizgimize geldi'
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, AK Parti'nin, terör ve dış politikası konusunda MHP çizgisine geldiğini ve bu iki konu dışında AK Parti'yi en sert eleştiren partinin MHP olduğunu vurguladı.
SİYASET Haberi
Tekin, 'AK Parti bizim çizgimize geldi'

MHP'nin, AK Parti'ye yaklaştı eleştirilerine sert göndermelerde bulunan Tekin, MHP'nin, AK Parti'ye yaklaşmadığını, bunun tam aksine AK Parti'nin, terör ve dış politika konusunda MHP'nin çizgisine geldiğine vurgu yaptı. MHP'nin önceliğini ülke menfaati, devletin bekası ve güvenliğine ayırdığını kaydeden Tekin, "MHP'nin ülkenin dirliği, birliği bütünlüğü için 48 yıldır yapmış olduğu fedekarlıklar ortadadır. MHP'nin politikaları nettir. MHP'nin hükümeti desteklediği konularda açık ve nettir" dedi.

 

Daha önce çözüm süreci adı altında terörle mücadele değilde, müzakere etmeyi tercih eden bir iktidarın olduğunu belirten Tekin, o dönem bu konudaki muhalefeti ve eleştirileri en sert şekilde yapan tek siyasi partinin MHP olduğuna vurgu yaptı. Hükümet bu politikadan vazgeçip, MHP'nin terörle müzakere edilmez mücadele edilir çizgisine geldiğini işaret eden Tekin, "Demekki MHP'nin duruşunda bir sapma söz konusu değil. MHP politikalarında net ve olduğu yerde sabit durmaktadır. Hükümet MHP'nin bu konuda durduğu noktaya yaklaştığı için bizde ülke menfaatine olduğu için terörle mücadele konusunda desteğimizi esirgemiyoruz" diye konuştu.

 

Hükümeti terörle mücadelenin yanı sıra kayıtsız şartsız destekledikleri bir diğer konunun dış politika olduğunun altını çizen Tekin, Süriye, Irak, Batılı Devletler ve ABD ile olan ilişkiler konusunda desteklerini esirgemediklerini söyleyerek, "MHP Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyor ve hükümetin bu konudaki yanlışlarını ağır ve sert şekilde eleştiriyorduk ve şimdi baktığımızda hükümet o döne izlediği dış politikadan vazgeçip MHP'nin çizgisine gelmiştir. Terör konusunda olduğu gibi dış politika konusunda da değişikliğe giden iktidar partisidir" ifadelerini kullandı.

 

İki konu dışında hükümeti en sert ve en yüksek tonda eleştiren partinin MHP olduğunu kaydeden Tekin, hükümeti sağlık konusundaki politikalarını, yerel politikalarda yaptıkları yanlışları, son dönemde fındık konusunda en sert eleştiren partinin MHP olduğunu iddia ederek, "Özellikle fındık konusunda en fazla eleştiriyi yapan ve meclise fındık konusunu taşıyan parti MHP'dir. Terörle mücadele ve dış konusunda bizim çizgimize gelen AK Parti'ye gerekli desteği verirken, iç politikadaki hataları en sert biz eleştiriyoruz" şeklinde konuştu

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Tekin,, 'AK, Parti, bizim, çizgimize, geldi',
Yorumlar
Haber Yazılımı