Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 16:04
 
Tekin'den korkunç iddia
CHP Samsun Milletvekili Adalet Bakanlığı Komisyon Üyesi Hayati Tekin, "Geliyorlar CHP'de, Sözcü Gazetesi'nde FETÖ'cü arıyorlar. AK Parti'nin FETÖ'cüleri nerede? Meclisteki AK Partililerin yarısında Bylock var" dedi
SİYASET Haberi
Tekin'den korkunç iddia

AK Parti'nin FETÖ'nün siyasi kanadına karşı bir operasyon yapacağına inanmadığını söyleyen Tekin, "Türkiye'de istifa ettirilen 6 belediye başkanının da gördüğümüz gibi AK Parti sizin FETÖ'cülüğünüzü öne çıkarmam ama siz istifa edin kenara çekilin değirmene su taşımaya devam edin. Değirmenimize su taşıyıp taşımadığınızı da takip edeceğiz. Kontrol edeceğiz. Yan çizerseniz bu koz elimizde. Sizden bunun hesabını sorarız havasında ve o korku ile istifa etmeye zorlananlar AK Parti'nin değirmenine daha fazla su taşımak için çalışacaklar" dedi.  

 

Askeri öğrencileri darbeci suçlamasıyla tutuklanmasını eleştiren Tekin, "Öğrenci bu daha. Yetkisi yok emir verecek hali yok. Teskere almasına 10 gün kalmış. 1 hafta kalmış askerler var tutuklanan. Asker mi darbe yapacak? O emir eridir. Askerlik yapan herkes bilir ki, komutan binin tanklara çıkın dediğinde 'ben çıkmıyorum' deme şansı var mı? Kim diyebilir? Böyle bir askerlik mi var? Bu askerler, bu öğrencilere kim emir verdi, emir verenlere kim emir verdi? Bunların ortaya çıkarılması lazım. Birçok asker kargaşa var diye görev yaptığı birliğe gelmiş. Birliği geldi darbeye karışacaktı denerek onlarda içeri atılmış" diye konuştu.    

 

FETÖ'nun bir gerçek olduğunu kaydeden Tekin, "Ergenekon kumpasını gerçekleştirenleri al. Savaş uçağına bineni al. Vatandaşa kurşun çıkanı al. Bunlar toplasan bin veya iki bin kişidir. Sen Ayvacık'ın dağındaki sıhhıye memurunu da aldın. Başka bireydeki yedek öğretmeni de aldın. Bir başka yerdeki İller Bankası'nda çalışan işçiyi de aldın. 100 binlerce insanı alıyorsun. Geliyorsun CHP'de FETÖ'cü arıyorsun. Dalga geçer gibi Sözcü Gazetesi'nde FETÖ'cü arıyorsun. AK Parti'nin FETÖ'cüleri nerede? Çıkar bana Bylock listesini,  yarısı AK Partili. İnsanı salak yerinne koymaya çalışıyorlar. Getirin bana Bylock listesini, Meclisteki AK Partililerin yarısında Bylock olduğunu ortaya çıkartayım" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Tekin'den, korkunç, iddia,
Yorumlar
Haber Yazılımı