Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 07:47
 
Tekin, 'Yerel seçimlerde yokum'
CHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yerel seçimlerde olmayacağını belirterek, CHP'ye yüklendi. Tekin, CHP'nin mevcut yönetimi ile hiç bir başarı elde edilemeyeceğini öne sürdü.
SİYASET Haberi
Tekin, 'Yerel seçimlerde yokum'

Yerel seçimlerde ismi Millet ittifakının ortak adayı olacağı yönünde ismi konuşulan CHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Hayati Tekin net konuştu. Tekin, "Ne iyi Parti'den nede CHP'den aday değilim. Bunu açık açık söyledim. İYİ Parti'den Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için teklif geldi ama olmayacağımı kendilerine ilettim. Başka isimlerin değerlendirilmelerini teklif ettim. Bunlardan birisi de Zihni Şahin'di. Fakat ben aday olmayacağımı söyledim" dedi.

 

CHP'de Genel Merkezi çok katı eleştirdiğini kaydeden Tekin, "Dün söylediklerimin bugünde arkasındayım. Bu zihniyetle iktidarın gelmesi mümkün olmayacağını dün söylediğim gibi bugünde aynı şekilde söylüyorum. CHP iktidar olmak istiyorsa Hayati Tekin'i dinleyecek. Bunu kendi egomdan dolayı demiyorum. Köye, kente, insan nabzına bakarak söylüyorum. Toplumun değerleri pas geçerek iktidar olma şansınız yok. CHP'deki şuanki yönetimin iktidar olma niyeti yok" diye belirtti.

 

Tekin, "CHP'nin Samsun tabanı 'Adayımız sen ol' diye bas bas bağırıyor. Ama yukarısı ile benim anlayışımda, tabanla tavanın anlayışında, halkla CHP Genel Merkezinin anlayışı arasında 180 derece fark var. Bu zihniyet ne yerelde nede genelde iktidara gelebilir. Bu zihniyetin gitmesi lazım. Gitmediği sürece patinaj yapar durur. CHP halktan kopuk, halk ile ilişkisi yok. CHP'yi bu CHP'lilerden kurtardığımızda CHP iktidar olur. Bu olmak zorunda" diye belirtti.

 

Rahmetli Türkeş, CHP'nin bazı fikirlerinin milliyetçi olduğunu belirtirken, "CHP'liler zaten yüzde yüz Atatürkçü olsalardı bizim partinin doğmasına ihtiyaç olmazdı" demiş. Bugün dahi İYİ Parti'nin doğuşu yokluktan boşluktan. Vatandaş Kılıçdaroğlu'na, Bahçeli'ye bakıyor oy vermem diyor ve AK Parti'ye mecbur kalıyor. Bu boşluktan da İYİ Parti doğdu. İnşallah da başarılı olur. MHP ve CHP'nin umut olma hali yok. AK Parti'nin de tılsımı bozuldu. Önümüzde ekonomik anlamda çok sıkıntılı 3 yıl var. Milyar dolarlarla borç alındı. Her yıl 25 milyar dolar ekstra borç alındı. Artık borçlar ayyuka çıktı" diye kaydetti. CHP'nin 2020 yılında yapılacak olan kongresinde ana kademenin değişmesi gerektiğini dile getiren Tekin, "Ben şuan CHP'de üyeyim ve kongreye kadar da üye olarak kalacağım. Eğer aynı ekip devam ederse CHP üyeliğinden de çıkarım" dedi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, CHP, Hayati Tekin, İYİ Parti, MHP, AK Parti, Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Yerel Seçim
Yorumlar
Haber Yazılımı