Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 12:15
 
Tekkeköy'de bir tehdit iddiası daha
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın yaklaşık 300 bin TL rüşvet aldığı iddiasıyla hakkında soruşturma geçirirken, soruşturma geçirmesine neden olan avukatın kendisinden 1 milyon TL istediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Rüşveti verdiği iddia edilen firma sahibinin de Başkan Togar ve koruması hakkında kendisini tehdit ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Tekkeköy'de bir tehdit iddiası daha

Tekkeköy’de deniz kumunu kaçak yollarla denizden alarak satan ve bu olay yüzünden Belediye Başkanı Hasan Togar’a yaklaşık 300 bin TL rüşvet verdiği iddia edilen firma sahibi Yunus Emre Özer’in, Samsun Valiliği’ne ifade vermeden önce Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın koruması Gökhan Uçan tarafından, tehdit edildiğini iddia ederek Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

 

Suç duyurusunda koruma Uçan'ın, Samsun Valiliği tarafından alınan kendi ifadesini eline vererek bu yönde ifade vermesi, yoksa kendisi için iyi olmayacağı yönünde tehdit edildiğini iddia ettiği görülüyor.   Bilindiği gibi Tekkeköy Belediye Başkanı iddialara göre denizden illegal alınarak satılan kum olayında yaklaşık 300 bin TL rüşvet aldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma geçiriyor. Yine aynı olay çerçevesinde Belediye Başkanı Togar, soruşturma geçirmesine neden olan avukatın kendisinden 1 milyon TL istediği, vermediği takdirde belgeleri basına sızdırmakla tehdit ettiği gerekçesiyle avukat hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Bunlar yaşanırken sabıkalı eski gazeteci ve bir taraftar derneği başkanının yayında olmayan bir dergi adına belediyenin kapısına dayandığı iddia ediliyordu. Tüm bu olayları araştıran gazeteci Berat Gonca ve Sezer Sezer tehdit edilerek 50 bin TL haraç istenmiş ve olay yargıya intikal etmişti. Bu olayların yanı sıra rüşvet verdiği iddia edilen firma sahibinin de tehdit edildiğini öne sürerek Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına Başkan Hasan Togar ve koruması hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Tekkeköy'de, bir, tehdit, iddiası, daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı